На Тернопільщині чоловік запас майже півкілограма вибухівки На Тернопіллі син пограбував рідну матір Тернопільські борці греко-римського стилю стали кращими на «Кубку Довбуша» (фото) На Тернопільщині триває набір до патрульної поліції У колодязі знайшли тіло 56-річної жінки Студентів Тернопільщини запрошують на стажування в провідний аналітичний центр України Степан Барна на бізнес-саміті «Шовковий шлях»: Зовнішньоторговельний оборот товарами області з Китаєм за півроку склав майже 12,5 млн. доларів У Тернополі знову з’явиться новий парк Спостерігати за тернополянами можна через півтисячі камер відео-нагляду Тернопіль став першим обласним центром, який створив Об’єднану Територіальну Громаду У Тернополі п’яний таксист тікав від поліції (відео) Степан Барна в Китаї: Тернопіль і Бучач вступили до альянсу міст “Шовкового шляху” (фото) У Тернополі 21 жовтня зустрінуться “Нива” та “Чайка” Через перекриття дороги «газовими активістами» покалічили молоду працівницю патрульної поліції На Тернопільщині під колеса авто потрапив 10-річний хлопчик (фото)

Амнезія у донорів “Громадянської позиції”: хто ж фінансує партію?

  • 3
    Поширили:

Тернопільський осередок “Громадянської позиції” майже на 80% фінансується ТОВ “Продлюкс Плюс”. Проте є й фізособи, які жертвували на рахунок партії немалі суми. Щоправда самі донори цього не пам’ятають.


Серед фізосіб найбільше коштів внесли Арсен МарчишакМикола Лобур та Терентій Мельничук – депутати Хоростківської міськради, Зборівської райради та Вишгородоцької сільради відповідно.

Руху ЧЕСНО вдалося взяти коментарі у Марчишака та Лобура. Цікаво, що депутати взагалі не знають про те, що фінансували партію на великі суми у 2017 році.

 

Я вносив членські внески, якщо це вважається фінансуванням, то так. 100 чи 120 грн здають члени партії”, – коментує Арсен Марчишак.

На зауваження стосовно того, що сума внеску від нього значно перевищує 120 грн, Марчишак додав:

 

Це інше, я балотувався на посаду міського голови і вносив кошти для застави. Це були мої особисті гроші”.

Проте сума грошової застави разом із членськими внесками складає близько 1550 грн, а Марчишак вніс понад 2800 грн.  

Микола Лобур не пам’ятає, чи вносив кошти на рахунок партії, проте виключає можливість будь-яких внесків окрім членських:

 

Не фінансував. Членські внески ще не сплачував, а може й сплачував. Я не пам’ятаю. Окім членських внесків ніяких внесків не міг робити”.

Факт того, що депутати не пам’ятають своїх внесків може свідчити про схему з боку керівників “Громадянської позиції”. Використовуючи особисті дані партійців, вони могли внести будь-яку суму від їхнього імені.

Тут є ознаки схеми з внесення партією коштів від імені осіб, чиї персональні дані має партія. Як це відбувається? В партії є якийсь донор, який з тих чи інших причин не може особисто внести кошти на рахунок партії. І партія, щоб не втратити гроші, передає їх місцевим осередкам, а осередки заводять їх на свій рахунок від імені партійців, депутатів чи навіть випадково пов’язаних з партією екс-членів виборчих комісій. Головне, щоб в партії були їхні паспортні дані. Це, звичайно, порушення закону. Донор має особисто через банківське відділення вносити кошти. Але правоохоронні органи, на жаль, не спішать розслідувати подібні випадки”, – коментує аналітик Руху ЧЕСНО Олексій Півторак.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО вже виявляв схожу схему в “Батьківщини” та БПП. Люди, від яких були внесені кошти, стверджували, що ані копійки партіям не давали та не знають, хто використав їхні документи.

Оновлення:

Після публікації статті Ландяк написав ЧЕСНО зауваження в перекручуванні фактів:

 

Марчишак, Лобур і Мельничук в жовтні 2017 року балотувались на виборах до ОТГ відповідно Хоросткова, Зборова і Лановець і тоді вказані суми вони вносили на рахунок партії для оплати застави. Чому вони про це забули? Не знаю, запитайте їх повторно. А можливо питання було так поставлено, що вони не зорієнтувались”.

З фінансового звіту партії за 2017 рік можна зробити висновок, що МарчишакЛобур і Мельничук вносили кошти на поточний рахунок партії, на який находять членські внески і пожертви від фізичних і юридичних осіб на партію. Тому, ці кошти у візуалізації і були відзначені як внески на  користь партії.

 

В статті 44 закону України “Про місцеві вибори” йдеться, що грошова застава вноситься місцевою організацією партії. І, в принципі, люди, які балотувалися могли дати гроші на внесення застави”, – коментує юрист Громадського руху ЧЕСНО Максим Хаврат.

Судячи з видатків осередку, внесок Лобура рівний сумі, яку заплатили як заставу Зборівській міській виборчій комісії. А внесок Мельничука – на 60 грн виший за розмір відрахувань до Лановецької МВК.

 

То не внески, то застава, шоб йти на вибори, які то внески?”, – пояснив у повторній розмові Лобур, відповідаючи на питання чи пам’ятає про внесок в 1663 грн на рахунок Тернопільського обласного осередку “Громадянської позиції”.


  • 3
    Поширили:

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.
Loading...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!