Зелене місто: У Тернополі найчистіше повітря в Україні Сьогодні вісім тернопільських вулиць залишаться без світла (адреси) Тернополянин під дією наркотиків “ганяв” містом Скоро прийматимуть проекти на Громадський бюджет Тернополя 2020 Тролейбуси і комунальні автобуси: З 1 вересня проїзд для студентів та учнів у комунальному громадському транспорті Тернополя буде безкоштовним На Спаса на Тернопільщині пожежники мали роботу Декілька громад у Тернопільській області можуть ліквідувати та об’єднати із іншими Оце так антистатистика: на Тернопільщині знайшли 180 горе-водіїв Стало відомо, хто стане хедлайнером Дня Незалежності у Тернополі Фестивальне літо на Тернопільщині триває (Відео) В рамках ремонту сходів біля фонтану “Сходи Гронського” влаштовують сходинки та підвходинки Тернополянки відправилися у Болгарію за перемогою (Відео) Ви не повірите, яку “лавочку прикрила” податкова міліція на Тернопільщині Від телефонних аферистів на Тернопільщині найчастіше страждають одинокі люди та пенсіонери У Тернополі триває комплексна реконструкція мереж теплопостачання

“Електронна реєстратура” у Тернополі: чи популярна і як користуватися?

  • 7
    Поширили:

фото з мережі інтернет

Уже другий рік в Тернопільських закладах охорони здоров’я успішно функціонує  сучасна онлайн-послуга «Електронна реєстратура», завдяки якій тернополяни мають можливість оперативно, через інтернет, не перебуваючи у звичайній черзі в поліклініці, записатися на прийом до сімейного лікаря чи педіатра.

Водночас медикам така інновація дозволяє оптимізувати роботу та спростити саму процедуру прийому хворих. Як результат – пацієнти отримують, а лікарі – надають якісні медичні послуги.

Наявна електронна медична система на даний час активно використовується для впровадження  в роботу первинної ланки статистики ІСРС, яка дає широкі можливості у вивченні причин звернень пацієнтів в заклад, чітко контролювати та аналізувати роботу медичних працівників, а також вивчати потреби закладу в  розширенні сфери медичних послуг, які користуються попитом у жителів міста. Планується також, що онлайн-система «Електронна реєстратура» в майбутньому буде пристосована для використання з «Соціальною картою тернополянина», а також наразі вивчається можливість і доцільність впровадження електронного рецепта, щоб забезпечити медикаментами пільгові категорії населення.

Проведенню таких позитивних змін у роботі медичних закладів Тернополя сприяло прийняття медичної реформи в Україні, а саме: реорганізація закладів охорони здоров’я у комунальні некомерційні підприємства, оновлений механізм фінансування медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу та підписання пацієнтами декларацій з сімейними лікарями/педіатрами.

Зокрема, станом на січень 2019 року, 75% загального населення Тернополя (більше 122 тис. дорослих та 42 тис. дітей) уже обрали свого сімейного лікаря чи педіатра і підписали з ними декларації, а як спосіб запису до лікарів, все більше тернополян різних вікових категорій обирають онлайн-послугу «Електронна реєстратура».

Нагадаємо, з грудня 2017 року онлайн-запис дитини до дільничного педіатра запрацював у поліклінічному відділенні комунального некомерційного підприємства «Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні». Протягом року цей сервіс поширено і на шість інших педіатричних відділень поліклініки та створено базу даних дитячого населення міста.  Того ж року за кошти з міського бюджету було обладнано 70 комп’ютеризованих робочих місць з ліцензованим програмним забезпеченням для лікарів-педіатрів, лікарів вузьких спеціальностей і реєстраторів, а також встановлено власний сервер. Для надання якісних новітніх послуг, весь медичний персонал КНП «ТМДКЛ» проходив систематичне навчання щодо впровадження медичних інформаційних систем.

Отож, записати дитину на прийом до педіатра через «Електронну реєстратуру» можна на сайті http://www.tmdkl.te.ua/. Запис до вузькопрофільного спеціаліста здійснюється педіатром одразу ж на прийомі. Реформа охорони здоров’я передбачає безкоштовне відвідування вузькопрофільного спеціаліста за наявності направлення педіатра. Педіатру доступний графік роботи вузькопрофільного спеціаліста, він записує пацієнту дату і час прийому та бронює цей час в графіку відповідного спеціаліста. Це дає можливість уникати повторного відвідування пацієнтом реєстратури, а отже і скоротити час відвідування закладу.

Для дорослого населення Тернополя сервіс “Електронна реєстратура” доступний на веб-сайті «Центру первинної медико-санітарної допомоги» http://www.medical.te.ua/, де кожен пацієнт у зручний для нього час зможе записатись на прийом до свого сімейного лікаря. Пацієнтам, які здійснили запис на прийом до лікаря через веб-сайт Центру, до реєстратури звертатись не потрібно, адже їхня амбулаторна карта та талон на прийом вже будуть знаходитись у кабінеті сімейного лікаря.

У Тернополі використання медичної інформаційної системи покращило якість обслуговування населення, оскільки робота в одному інформаційному середовищі дозволяє лікарю первинної ланки оперативно отримувати інформацію щодо результату відвідування пацієнтом вузькопрофільних спеціалістів, а використання лікарем електронної картки дозволяє економити час на її заповнення, отже – лікарі швидше обслуговують пацієнтів, а пацієнти не витрачають час у чергах.


  • 7
    Поширили:

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.Загрузка...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!