Як Україні повернути трудових мігрантів? Мерія Тернополя знайшла спосіб залучити інвестиції: створюють Індустріальний парк На Тернопільщині створюють інклюзивно-ресурсні центри: один із таких уже відкрили в Гусятині (фото) Тернопільщина входить до п’ятірки лідерів щодо використання державних коштів на ремонт доріг (фото) До 30 вересня триває прийом проектів на «Громадський бюджет 2019» Ольга Шахін поділилася своїми враженнями від Міжнародного жіночого форуму Степан Барна: Професійно-технічна освіта має бути партнером для бізнесу, який працює в області У Тернополі прибрали незаконно встановлені обмежувачі руху (фото) У патрульній поліції розповіли жахаючу інформацію На численні прохання глядачів: Наталя Фаліон і гурт «Лісапетний батальйон» знову в Тeрнополі У Тернополі звільнився патрульний, бо керівництву звітують, що все «просто супер і в шоколаді»? На Тернопільщині відбудеться родинний медовий фестиваль “Свято файних мрій” Помер відомий український політик Коли на Тернопільщину прийдуть перші холоди Як врятувати Тернопіль від передвиборчого політиканства та популізму?

«МРІЯ» інвестувала у розвиток кооперативного руху понад 3 млн гривень

  • 3
    Поширили:

Агрохолдинг “МРІЯ ” активно підтримує розвиток кооперативного руху. Упродовж трьох років компанія надає фінансову та організаційну допомогу зі створення кооперативів. Зокрема за підтримки “МРІЇ” запрацювало 24 кооперативи.

Діяльність ягідного кооперативу «Файна поляна», що в селі Августівка Козівського району, розпочалася у 2015 році. На початку в обробіток взяли 4 гектари землі. Згодом кооператив розширився.

«На даний час маємо понад 20 гектарів. У минулому році ми зібрали понад 50 тонн малини, у цьому році плануємо подвоїти врожай, – розповідає співзасновник та учасник кооперативу «Файна поляна» Ігор Новосядлий.  – Наш кооператив розпочав свою діяльність завдяки Агрохолдингу «МРІЯ», який надав нам співфінансування для закупівлі саджанців. Ми привезли їх із-за кордону. Починали все з ремонтантних сортів, тепер є і літні сорти, англійської селекції. Хочемо подякувати «МРІЇ» також за допомогу в організації навчання. Багато було проведено семінарів, ми їздили до Львова, Києва, Дніпра. Отримані знання допомогли нам в організації роботи нашого кооперативу.

Наталія Меліш вже третій рік є учасником кооперативу «Файна поляна». «У сусідньому селі маю також ділянку в обробітку. Вирощуємо малину, спочатку мали 30 сотиків, тепер досадили декілька рядів і буде вже 50. Минулого року зібрали тонну малини. Вважаю, що для мене цього і так багато. Не потрібно їхати в іншу країну на заробітки, знаходишся з сім’єю. Зараз в обробітку маємо півгектара. Цього року плануємо посадити ще полуницю. Це наш сімейний бізнес. Чим більше часу приділяєш, тим більше врожаю можна очікувати».

10-річна Вікторія Футурська збирає малину разом з мамою. «Ми приходимо о 9-тій годині, беремо відеречко, стаємо в рядочок і збираємо, мама з одного боку, я з іншого. Мене така робота не втомлює. Якщо малина жовта, то відкидаю, якщо червона, тоді збираю», – розповідає Вікторія.

Динамічний розвиток «Файної поляни» наштовхнуло його засновників та учасників об’єднатися у реалізації ще одного масштабного проекту – збудувати  цех глибокої заморозки ягід. Підтримав проект також Агрохолдинг «МРІЯ».

«Цех будується у селищі Городище. Місце обирали логістично правильно, щоб охопити 5-6 районів, де знаходяться кооперативи, від яких плануємо залучати ягоду. Наше пріоритетне завдання – надати логістику іншим кооперативним об’єднанням, допомогти зі збутом і продати ягоди в подальшому по вигідній ціні», – каже співзасновник і учасник кооперативу «Файна поляна» Ігор Новосядлий. 

Будівництво об’єкта вже підходить до завершення. «Одна камера призначена для глибокої заморозки ягід до мінус 36 градусів, інша – до мінус 18 градусів. Справа в тому, що в сезон збору малини різко валиться ціна на ягоду. Для того, щоб нівелювати даний негативний момент, була гостра потреба в будівництві камери зберігання для глибокої заморозки. Велика камера має 350 кубічних метрів об’єму зберігання. Розрахована вона на середньодобову заморозку 3 тонни ягід. Плануємо, що тут будуть 6 працівників, які будуть сортувати, приймати всі технологічні процеси», – каже учасник кооперативу «Файне поляна» і голова правління кооперативного об’єднання «Файні Ґазди» Тарас Андрійчук.

Ініціатори проекту переконані, робота цеху глибокої заморозки ягід сприятиме розвитку кооперативного руху в регіоні і дасть конкретні результати – збільшить дохідність від ягоди до 8 гривень на кілограмі.

«Це буде перша в Україні кооперативна заморозка. Це перший прецедент, коли зібралися фермери, домогосподарства і об’єдналися навколо такої ідеї. Завдяки Агрохолдингу «МРІЯ» ми придбали приміщення. Плануємо співпрацювати з кооперативами з Підгаєцького, Монастириського, Бережанського, Зборівського, Козівського районів», – каже Тарас Андрійчук.

України поки що немає у списках світових виробників вирощування малини. Засновники «Файної поляни» сподіваються, що незабаром складуть гідну конкуренцію виробникам інших країн. 

У Козівському районі функціонують ще інші кооперативи, які були створені за організаційного і фінансового сприяння Агрохолдингу «МРІЯ», один з них –  «Старий млин».

– Працюємо вже рік часу. Потужність млина – 4 тонни за зміну. Гарна мука виходить. Люди задоволені якістю. У нас ще стоїть екструдер, його потужність становить 250 центнерів в годину. Пробували робити олію. З 23 кілограмів в середньому виходить 11 літрів, – каже директор кооперативу «Старий млин» Ігор Баран. – У нашому кооперативі 198 учасників. Коли починали роботу, було 7 чоловік. Людей організовувати було важко. «МРІЯ» підтримала нас фінансово, надала 86 тисяч гривень і надалі допомагає.   

Підтримка кооперативів – це винятково соціальний проект для Агрхолдингу «МРІЯ». Компанія жодного економічного ефекту в ньому не вбачає, лише допомагає фермерам, ініціативним групам людей успішно організувати діяльність кооперативних об’єднань. Для цього Агрохолдинг виділяє кошти для співфінансування і сприяє, щоб учасники кооперативного руху мали можливість підвищувати рівень знань про особливості ведення бізнесу.

– Компанія «МРІЯ» почала підтримувати кооперативний рух з 2015 року. Для нас це був тоді перший пілотний проект, метою якого, в першу чергу, було створення робочих місць у сільській місцевості. Загалом «МРІЯ» інвестувала у цей проект вже більше трьох мільйонів. До кінця року сума інвестицій на підтримку кооперативного руху досягне 4 мільйонів гривень, – зазначає  начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади агрохолдингу «Мрія»  Василь Мартюк.

Тамта Гугушвілі 

 

 


  • 3
    Поширили:

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.
Loading...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!