Виставку із унікальними експонатами презентували на Тернопільщині Щодо медиків перинатального центру в Тернополі відкрите кримінальне провадження На 15 Квітня у Тернополі загорівся КАМАЗ До Тернополя приїхали іноземні делегації з усього світу (Відео) За вбивство тернопільської таксистки посадять двох чоловіків У Тернополі знешкодили величезну авіабомбу За побиття тернопільського поліцейського судитимуть чоловіка На Тернопільщину з’їхалися інвестори Відтепер у Тернополі працюватиме Консульство Литви Відтепер виготовити «Карту тернополянина» можна за два дні Вау! У Тернополі працюватиме компанія Philips ПриватБанк назвав фінансових геніїв 2019 На Тернопільщині за майно судитиметься прокуратура У тернопільській школі встановлять таблицю справжньому Герою України Смертельне захворювання на Тернопільщині не відступає

Роман Безсмертний запросив тернополян на дискусію «Якої ми хочемо України»

  • 3
    Поширили:

10 жовтня до Тернополя завітав політик з понад 20-річним досвідом роботи, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, майбутній кандидат в Президенти України Роман Безсмертний.

Зустріч-дискусія з тернополянами стала черговою зустріччю політика з української громадою, попередні пройшли вже в низці міст, серед яких Львів, Харків, Дніпро, Одеса та Вінниця. На запитання, чому вирішив балотуватися в Президенти, відповідає: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти».

Лише в дискусії народжується істина, переконаний Роман Безсмертний. Саме тому свої зустрічі з виборцями він вирішив проводити у цьому форматі. Після проведення перших форумів вважає, що не помилився. Говорить, міста різні, але висновок один – розрив між державою та суспільством.

– В Україні існує колосальний розрив між державою та суспільством. Держава зосереджена на собі, державні інституції працюють самі для себе, людини для держави не існує. Це проявляє себе у всіх сферах. Наприклад, у війні. Держава довго переминалася з ноги на ногу, а суспільство відразу зорганізувалося, пішло воювати, сформувало добровольчі батальйони, волонтерські організації. А держава до сьогодні офіційно не знаходиться в стані війни – констатує факти Роман Безсмертний.

На думку політика, Україна стоїть на порозі перезаснування держави. Несприйняття громадянами своєї держави наростає, люди просто не бачать сенсу в ній і ця напруга може привести до соціального вибуху. Якщо зважити, що на сьогодні у людей на руках багато зброї, не варто очікувати, що чергове повстання буде мирним.

Як цього уникнути? Тільки змінивши кардинально систему. Україні потрібен інший парламентаризм, інша модель виконавчої влади й інша модель місцевого самоврядування – загалом, інша модель держави.

– Або ми йдемо на серйозні, глибинні зміни, на перезаснування держави, або до нової революції, – наголошує політик.

Єдиним легітимним способом перезаснування держави Роман Безсмертний вважає прийняття нової Конституції, в центрі якої знаходяться права та інтереси людини. За три роки можна підготувати і ухвалити за допомогою Конституції нову інституційну модель, підготувати кадри та запровадити її. І таким чином прийти до нової держави.

Стратегічно побороти українцям належить насамперед три проблеми. Перша з них – це війна. Окрім війни, Україну роздирає також корупція. І ще на думку майбутнього кандидата в Президенти, нагального вирішення потребує проблема економіки, котра не росте та не розвивається через надмірний тиск з боку уряду.

– На місці керівника держави я зібрав би представників бізнесу і спитав: що має зробити держава, щоб вони платили зарплату людям таку, як у Польщі чи Чехії. Звісно, до досягнень Великобританії, скажімо, нам ще далеко, але якщо ми вирішили йти в тому напрямку, то маємо йти. Нам потрібна серйозна дискусія про те, як організувати державу, бюджет, освіту, медицину, – переконаний політик.

Безсмертний переконаний, що Уряд надто багато втручається в бізнес, натомість замало займається тим, чим повинен – наприклад, безпекою. Відтак люди також вимушені вирішувати це питання самостійно.

– Ми опинились в ситуації, як у 1991-1994 роках, із тією різницею, що тоді був конфлікт між державою і криміналітетом, а сьогодні вони зрослись. Зараз на руках у людей близько 5 мільйонів нелегальних одиниць зброї. Держава нездатна гарантувати громадянам безпеку – ні від зовнішніх загроз, ні від внутрішніх. Щоб вирішити це питання, необхідно прийняти закони «Про зброю» і «Про територіальну оборону». Структури територіальної оборони можна застосовувати і для підтримки правопорядку, і для відсічі ворогу. Зброя і сила в цілому – це не фактори провокації, це фактори стримування агресії, – підкреслює він і додає, — поточна ситуація ховає в собі не тільки великі небезпеки, але й великі можливості. Саме в таких умовах можна здійснити ті швидкі трансформації, які потрібні Україні. Навіть війна, попри все лихо, може бути використана для того, щоб розвинути військово-промисловий комплекс, суміжні галузі, створити нові робочі місця. Але все це вимагає перезаснування держави – нинішня влада неспроможна вирішувати наявні проблеми, вона скоріше поглиблює їх.

Після Тернополя Роман Безсмертний вирушив до сусіднього Івано-Франківська, де також провів форум-дискусію «Якої ми хочемо України».


  • 3
    Поширили:

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.


Загрузка...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!