Елеватор для транзитного розміщення зерна планують збудувати на Тернопільщині Для тернополян придбають 15 автобусів Три столичні гурти виступатимуть завтра у Тернополі Вагітних тернополянок запрошують на дуже потрібні їм заходи Заради гламуру жінка зважилася на кримінал Депутатка тернопільської мерії поділилася радісною подією Щоб потрапити до квартири злодій підібрав ключ Начальник рятувальників звернувся з важливим зверненням до тернополян Чиїх дзвінків варто остерігатися мешканцям Тернопільщини Тарифна децентралізація – це можливість для громад здійснювати контроль (Відео) Серійних злодіїв затримали поліцейські На один тернопільський парк чекають великі зміни (фотофакт) Волонтери запрошують тернополян ліпити вареники для воїнів у зоні АТО Скоро на українців чекають новації з трудовими книжками Українцям варто знати: тепер спадщина оформляється по-новому

Сергій Надал: Ми зробили все, щоб гарантувати безкоштовний проїзд пільговим категоріям


Сергій Надал

Сергій Надал

Відповідно до постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з січня 2017 року електроенергія для міського транспорту має подорожчати на 45%, а оплата вуличного освітлення – на 40%.

За підрахунками експертів лише через збільшення тарифів на електропостачання, квиток на проїзд електротранспортом по всій Україні має коштувати як мінімум 4,2 гривні. На сполох били давно, проте київська комісія з незрозумілими повноваженнями, очевидно не враховує думки місцевих громад. Сьогодні маємо факт — ціни для комунального транспорту значно виросли за підсумками року майже у 5 разів. Міський голова Тернополя говорив про проблему ще кілька місяців тому і буде боротися за доступний транспорт.

“Електротранспорт – найбільш доступний вид транспорту в українських містах. Без функціонування системи електротранспорту сучасне місто просто не може існувати. На його долю припадає від 45 – до 60 % всіх перевезень. Більше того він виконує вкрай важливу соціальну функцію – безкоштовно перевозить пільгові категорії громадян. Тому цей транспорт треба активно розвивати, а не знищувати. Ми не можемо впливати на рішення НКРЕКП. Ми можемо лише шукати вихід тут на місцях через економію та різного роду акції з підтримки. Ми зробили все, щоб гарантувати безкоштовний проїзд пільговим категоріям і проводитимемо модернізацію таким чином, щоб тернополяни могли економити, а транспорт залишався доступним”, – зазначив Сергій Надал у своєму коментарі.

Разом з тим, міський голова висловив стурбованість можливими економічними наслідками непродуманого рішення НКРЕКП.

“Загалом не зовсім нормальною є ситуація, коли тарифи визначають десь “нагорі”, відірвано від місцевих громад. Ненормально є також те, що 6 чоловік у НКРЕКП без консультацій з громадами, приймають рішення щодо суми, яка дорівнює половині бюджету. Вдумайтеся, для ухвалення бюджету потрібно 226 депутатів, а для встановлення тарифів, що сумарно можуть складати, суму співмірну з половиною бюджету — лише голоси шести чоловік. Очевидно, що це далеко від норми. Ми не знаємо, як ще ці рішення вплинуть у майбутньому на функціонуванні комунального транспорту по всій України. Але сьогодні ми змушені у цих умовах планувати, здійснювати оновлення транспорту, і вживати дії для того, щоб тернополяни і надалі могли користуватися міським транспортом”, – зауважує міський голова.

Єдиним шляхом боротьби за доступний транспорт у міськвиконкомі назвали впровадження електронного квитка і поступовий перехід від оплати за поїздку до оплати за кілометр.

Читайте також: Тернопільські медики рятують п’яницю, який ледь не обморозив собі руки (фотофакт)

Хто зареєстрований у Тернополі і отримає картку тернополянина буде мати найкращу ціну на проїзд

«Ми будемо максимально підтримувати комунальний транспорт з міського бюджету, щоб ціни за квиток були доступними для всіх тернополян. Також ми вже шукаємо шляхи оптимізації. На сьогодні – це єдиний електронний квиток та картка тернополянина. Вже зараз електронний квиток дає можливість людям здешевити вартість проїзду. Хто має електронний квиток, той має 10 відсотків знижки. Той, хто зареєстрований у Тернополі і отримає картку тернополянина буде мати найкращу ціну на проїзд. Так працює Європа, де мешканці міста платять менше, бо вони користуються транспортом частіше, а гості міста платять більше, бо користуються разово. Іншого виходу у теперішній ситуації нема», – сказав Сергій Надал.

Місто також у повній мірі забезпечить проїзд пільгових категорій

«Наше завдання полягає в тому, щоб гарантувати пільговим категоріям населення проїзд у комунальному транспорті. Незважаючи на те, що Уряд за два роки не дав жодної гривні на компенсацію проїзду пільговиків, ми зберегли проїзд усіх пільговиків в тролейбусах та соціальних автобусах міста. Так буде і у майбутньому», – повідомив очільник Тернополя.

Тернопіль відкриватиме нові тролейбусні лінії, а також з часом планує перейти до оплати перевізникам за кілометр.

«Місто буде оновлювати і розширяти можливості електротранспорту, бо це найбільш екологічний і доступний на сьогодні транспорт. З впровадженням електронного квитка, ми також поступово перейдемо до оплати перевізнику за кілометр замість оплати за поїздку. Так працює система транспорту у сусідній Польщі. У такому випадку у водіїв буде більша мотивація дотримуватися графіку і поважати пасажира, бо перевізник отримує доплати з бюджету не за кількість пасажирів, а за перевезення вчасно і комфортно. Крім того – це дозволить берегти кошти бюджету», – сказав Сергій Надал.

Раніше міський голова Тернополя Сергій Надал неодноразово звертався до центральних органів влади з пропозицією запровадити «нульовий тариф» на електроенергію для комунального електротранспорту, посилаючись на досвід окремих європейських країн. У такому випадку транспортники платили б за електроенергію за собівартістю. Це дозволяло б робити зберігати вартість проїзду низькою. Як відомо, у більшості країн Європи електротранспорт є дотаційним, але таку політику підтримують більшість урядів, зважаючи на те, що такий транспорт є найбільш екологічно чистим і зручним.

За матеріалами прес-служби Тернопільської міської ради

Джерело: Файне місто


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected]. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до наших груп і сторінок у ВКонтакті і Фейсбук.
Loading...

Loading...

Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!