МОЗ пояснив, що буде з ліками в Україні


Ліки

Ліки

Проблема доступності ліків та підвищення їх якості гостро стоїть в Україні. Понад 90% лікарських засобів в Україні купують пацієнти. Про це повідомляє Уляна Супрун.

Водночас суттєвою проблемою є низька купівельна спроможність населення. Нерідко пацієнти самотужки обирають ліки, що не відповідають діагнозу, адже не можуть собі дозволити купувати дорогі препарати.

У міністерстві та Уряді добре знають про проблему з доступністю ліків та їх високою ціною. У листопаді 2016 Кабмін підтримав пропоновану МОЗ програму «Доступні ліки». Вона включає в себе кроки з державного регулювання цін та запровадження відшкодування на деякі види ліків.

Чого ми хочемо досягти? – забезпечити українців якісними та доступними ліками. Державне регулювання цін на лікарські засоби дозволить визначити чесні ціни на ліки та уникнути їх необґрунтованого завищення.

Запровадження регулювання цін на ліки є важливим кроком, але він має впроваджуватися обдумано та з урахуванням усіх ризиків. Ми знаємо, що для багатьох хронічних хвороб дуже важливим є забезпечення безперервності лікування та сталого доступу до призначеного лікарем курсу лікування.

Читайте також: Тернополянин хотів порізати свою жінку та дитину

МОЗ проводив консультації з виробниками, дистриб’юторами та представниками аптечних мереж, щоб запровадження референтних цін проходило злагоджено та без зайвих ризиків. Деякі виробники погодилася знижувати ціни і вже навіть почали це робити, але були і інші голоси. Частина представників фармацевтичної індустрії висловили занепокоєння, що для належного виконання зазначеного регулювання їм потрібний триваліший перехідний період для реалізації залишку лікарських засобів, на які поширюється регулювання цін.

Зниження вартості ліків лишається пріоритетом, але ми прагнемо уникнути дестабілізації ринку лікарських препаратів та кризових ситуацій із забезпеченістю аптек ліками. Тому Кабінет міністрів України ухвалив компромісне рішення внести поправки до постанови №862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» та відтермінувати початок її реалізації до 1 квітня 2017 року. Це означає, що одночасно запрацюють референтні ціни та система відшкодування вартості лікарських засобів.

Сьогоднішнє рішення Кабміну дозволить нам забезпечити стабільність ринку ліків та гарантовану присутність на ньому усіх найменувань. Воно також показує, що Кабмін дослухається до голосів представників галузі та злагоджено працює з ними, щоб доступні та якісні ліки для українців стали реальністю.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до наших груп і сторінок у ВКонтакті і Фейсбук.

Loading...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!