У Тернополі чоловік кілька днів просив про допомогу не маючи змоги підвестися На Тернопільщині відбудеться ХІХ фестиваль «Дзвони Лемківщини» Тернопільщина отримала значну суму коштів від Уряду На Тернопільщині спіймали чиновника з хабарем Степан Барна: Наповнення місцевих бюджетів і створення робочих місць – пріоритетні завдання для кожного району області (вiдео) Як триває будівництво водної арени Тернополя (фото) На вулиці Сахарова у Тернополі завершено будівництво дощового колектора Біля школи на Бережанщині зведений перший в історії України пам’ятник Богдану Лепкому (фото) Патрульна поліція Тернополя запрошує до своїх лав У Тернополі водія оштрафували через сигнали Сергій Надал: Традиція, єдність та спільна праця – основи сильної України Понад 72 тисячі тернополян обрали свого сімейного лікаря Тернопільська спортсменка стала чемпіонкою Європи з легкої атлетики У Тернополі облаштували екопарковку на проспекті Злуки, 2 (фото) У Тернополі завершують ремонти проїзду на вулиці 15 Квітня (фото)

У Польщі фанатіють від захоплення теребовлянця, на якого “не діють закони фізики” (фото)


terebovlyanetsУ Польщі кажуть, що на нашого земляка Івана Твердуна не діють закони фізики. Ось уже два роки хлопець проживає у сусідній державі, де навчає тамтешніх хлопців воркауту. Ще в Україні Іван захопився цим видом спорту, пропагував його на Тернопільщині, а зараз його проекти спонсорує Унія – без його команди не обходиться жодне свято міста чи села і навіть світові івенти.

– Розкажи, як потрапив за кордон, чим займаєшся?

– Поїхав два роки тому. Оскільки раніше за кордоном не бував, то можна сказати, що це був мій перший самостійний виїзд у пошуках роботи. Після шести місяців перебування в Польщі я потрапив у маленьке містечко під назвою Kepno, з якого і почалася моя велика історія. Багато років я любив і розвивав Street Workout в Тернополі й області. Не зміг жити без спорту, без перекладини і за кордоном.

З часом, пізнаваючи місто, я набрів на парк з тренажерами, такими, як є у нас в парку “Здоров’я”, на масиві Дружба. Звичайно ці тренажери не призначенні для Street Workout, але турнік і бруси були. Тоді я вже познайомився з хлопцями з Darkom Hoińskim, Bartekom Mońkom, Pawłom Papadopoulosom та Krystianom Walczakom. У той час для нас із доброї волі мера міста з’явився справжній і професійний Street Workout Park. Паралельно ми почали розвивати групу в соцмережах, таких як Facebook, Instagram та Youtube. Назвалися «Street Workout Kepno» — в честь назви міста.

Наступним серйозним кроком стало написання проекту, який підтримала Унія і виділила кошти на його реалізацію. Суть проекту — групові тренування три рази в тиждень, для заохочення людей до Street workout. Назва проекту така ж, як і нашої групи. За літо ми заощадили трохи коштів і на них замовили турнікову конструкцію на заводі, за проектом, який накреслив мій тато. 30 серпня 2015 року ми зробили перший благодійний виступ за запрошенням від “Stowarzyszenie Ołówek”. Всі зібранні кошти пішли в дитячий будинок для дітей інвалідів.

hdsunx21hpuІ з того часу наші виступи почали замовляти на дні сіл і міст, покази мод, дні спорту, благодійні концерти. Ми й самі організовували різні спортивні акції та навчання по школах, за підтримки місцевої і обласної рад. А оскільки проект “Street Workout Kepno” профінансувала Унія, то за умовами ми не могли заробляти. І тому я із Darekom створили фірму «St8Workout» і команду «St8Workout Team». Так просте хобі переросло в роботу, яку люблю. Ми створили сторінку й інтернетмагазин з одягом “Все для Street Workout” Замовлення почали надсилати по всій Польщі і навіть за її межами. Виступали і на Міжнародному карнавалі культур в Berlini, і на днях спорту й молоді в Тернополі за запрошенням Валерія Кравчука та Сергія Надала, і в Теребовлі за запрошенням Людмили Немири.

– Мабуть марно запитувати, яке місце у твоєму житті займає воркаут?

– Та, мабуть, що перше. (Сміється) Адже я йому приділяю найбільше часу, ніж якій іншій справі.

– А чому взагалі почав займатися спортом, хто навчав, мотивував?

– Любов до спорту мені привив батько. Найактивніше почав займатися в студентські роки. Про Street Workout дізнався в 2010 році, коли випадково натрапив на один фільм в Інтернеті. Йшлося про перші Всеукраїнські змагання із Street Workoutu, які проводив Денис Мінін. Ось він і став для мене першою людиною, яка мене навчала й мотивувала.

– Чи багато молоді за кордоном намагаються вести здоровий спосіб життя?
Зараз можу стверджувати, що молодь в Польщі активно займається спортом. Адже ми із командою проводимо навчання, показові виступи, групові тренування, щоб залучати якомога більше людей до активного й здорового життя. Але переважно це хлопці. Дівчата там, на жаль, менше дбають про себе й свій фізичний стан. Багато з них курять і вживають алкоголь.

29ddbg4r7uw– Відвідуєш там якісь спортивні клуби?

– Так відвідую, але взимку. Оскільки Street Workout — це вуличний вид спорту, то й усі знаряддя на вулиці. А взимку ми займаємося у тренажерних залах. Залежить, кому що до душі.

– Чим відрізняється Workout там і тут?

– В Україні Workout має більш силовий напрямок, а в Польщі в моді – технічний.
Силовий – це значить, що хлопці виконують різного роду елементи із додатковою вагою, чи роблять із легкістю те, що в Польщі одиниці зможуть повторити. А технічний Workout – більш наближений до так званої Calisthenic ( Калістеніки ).

– Чи є в Україні достатньо можливостей для молоді, щоб почати професійно займатися Workout-ом?

– В Україні можливостей більш, ніж достатньо! Ви загляньте в будь який двір, в кожному є мінімум одна перекладина. Цього достатньо, щоб почати займатися Workout-om.
Єдине чого немає, це підтримки з боку влади, щоб популяризувати цей вид спорту.

–  Коли подорожуєте, виступаєте для місцевих жителів, що вони запитують, як ставляться до того, що ви робите?

– Минулого року ми відвідали майже 40 нових містечок і сіл. І зазвичай після виступу, глядачі кажуть, що це було несамовито. Розпитують, як ми це робимо. Подейкують, що на нас не діють закони фізики. А наші фанати фотографуються з нами. Або автограф просять. Ми ж запрошуємо підписатися в соцмережах на нашу сторінку, щоб стежити за нами в youtube, чи instagram.

– Знайшов багато однодумців за кордоном?

– Через те, що Street Workout є таким популярним і легким видом спорту, то друзів й однодумців маю по всьому світу. В Польщі часто організовують різні заходи, де ми всі знаємося і часто бачимося. Друзів маю в кожному місті.

b-nqc7lbfig– Важливо працювати в команді чи краще самому?

– Тут кожен може обирати, що йому до вподоби. Можна самому займатися, можна – в команді. Оскільки ми робимо покази, то ми зібрали команду. Саме слово «команда» означає об’єднання однодумців, які керуються спільною метою. Ми – як одне ціле, як живий організм, один одного підтримуємо. Тому краще й легше працювати, звичайно, в команді.

– Мабуть багато компліментів отримуєш від дівчат про спортивне тіло? Як до цього ставишся?

–  Колись дуже соромився. Інколи незручно було, але з часом звик. Компліменти чути – це завжди приємно. Для мене нині – це як мотивація йти і рухатися далі.

– Що побажаєш читачам журналу Про Те?

– Будьте завжди здорові, сильні, займайтеся спортом. Адже в здоровому тілі – здоровий дух. Живіть активно.

Наталія ЧЕРВАК, “ПРО те”.

vszeyo1ymgi

wfruyhkrhi8

bqbt8ma6png


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.Loading...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!