Смертельна аварія на Тернопільщині забрала життя 3 людей (фото) На Тернопільщині підлітки жорстоко познущалися над дівчиною, після чого спробували її вбити Асоціація міст України пропонує Києву будувати самоврядну державу європейського типу Увага! Особи з інвалідністю через професійні травми мають право на додаткову допомогу Учні Бонівецької та Чугалівської ЗОШ їздитимуть до школи на новенькому автобусі (фото) Тернопільська важкоатлетка Марія Хлян стала чемпіонкою України «Радіологи без кордонів» допомагають охороні здоров’я Тернопільщини (фото) В’ячеслав Кириленко під час відкриття ІРЦ у Шумську: На розвиток інклюзивної освіти України — понад пів мільярда гривень (фото) Переговори по Донбасу з самого початку треба було проводити не в Мінську – Безсмертний Нову якість дороги Тернопіль-Львів оцінив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман (фото, відео) Гроші, які мешканка Тернопілля зберігала у нетрадиційний спосіб, стали ласою здобиччю На Тернопільщині знаходиться єдиний в країні підземний музей Вісім унікальних особливостей старовинного міста на Тернопільщині (фото) В Тернополі відкрито ще один спортивний майданчик для дітей (фото) Львів і Тернопіль з’єднані новою дорогою – такі шляхи будуть до всіх обласних центрів, – Володимир Гройсман

У Тернополі перебуває управляючий фондом Е5Р Андерс Лунд


Із ревізійним візитом у Тернополі перебуває асоціативний директор, управляючий фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (Е5Р) Андерс Лунд.

Такий візит до Тернополя у рамках реалізації проектів є першим. Іноземні колеги прибули до Тернополя, щоб побачити, на якому етапі перебуває впровадження енергоефективних заходів, що здійснюються за кошти фонду. Пріоритетним напрямком є облаштування індивідуальних теплових пунктів (ІТП) у Тернополі. Їх, нагадаємо, впродовж 2017 – 2018 років встановили сто двадцять. Завдяки встановленню ІТП тернополяни отримують цілодобово гарячу воду та належне теплопостачання. Окрім взаємодії із Європейським банком реконструкції та розвитку та Світовим банком, Тернопільська міська рада щодо встановлення ІТП співпрацює також із організацією NEFCO, завдяки чому у місті встановлять загалом 750 ІТП.

В рамках кредитної угоди Європейським банком реконструкції та розвитку здійснюється співфінансування і інших заходів проекту пріоритетних інвестицій. Серед них – технічне переоснащення котельні №6 на вулиці Київській, 3с у Тернополі, де було здійснено заміну п’яти мережних насосів на енергоефективні з частотно–регульованими приладами.

Заступник міського голови з питань інфраструктури Владислав Стемковський зауважив, що одним із пріоритетів розвитку Тернополя є реалізація заходів з енергоефективності та енергозбереження на об’єктах комунальних підприємств,  бюджетної сфери та житлового фонду. При цьому, зауважив він, якість комунальних послуг та комфорт для кінцевих споживачів має лише підвищуватися. Зокрема,  за підсумками роботи переоснащеної котельні на вулиці Київській, 3с впродовж жовтня-квітня споживання електричної енергії на виробництво тепла знизилося приблизно на 35% з 44 кВт*год на гігакалорію до 25 кВт*год на гігакалорію. Це дозволило заощадити підприємству 1,5 тис. кВт*годин або 4 млн. 240 тис. гривень.

Управляючий фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (Е5Р) Андерс Лунд зазначив, що задоволений тим, як реалізовуються енергоефективні проекти у Тернополі.

–           Ця економія – лише частина можливостей  нашого обладнання. Впроваджено лише двадцять відсотків, тобто, якщо продовжиться впровадження нашої продукції, то економія може зрости в п’ять разів. Зокрема, досягнути цього можна завдяки заміні старих труб.  Хочу зазначити, що Тернопіль робить велику роботу і прогресує в цьому плані. Ми маємо шістдесят чотири проекти на території України. Але особливо ми довіряємо Тернополю, адже він показує позитивний результат, і у співпраці з нами –  Тернопіль одне з найкращих міст, –  підсумував  Андерс Лунд.

–           Ми продовжуємо в Тернополі реалізацію проектів реконструкції системи теплопостачання, яка здійснюється за рахунок коштів міжнародних фондів  – Європейського банку реконструкції та розвитку і Фонду Е5Р, – зазначає міський голова Тернополя Сергій Надал. – Десять мільйонів євро місто отримало  в кредит, п’ять мільйонів євро  – грантові кошти від Фонду для реалізації заходів. В межах реалізації проекту вже закінчені роботи з реконструкції котельні на вулиці Київській, яка обслуговує близько 20 % споживачів у місті Тернопіль.

Як розповів очільник міста, за ці кошти у листопаді 2017 року було завершено заміну насосів та облаштовано автоматизовану систему контролю за їхньою роботою на вказаній котельні. Як вже зазначалося, за опалювальний період економія склала понад 4 мільйони гривень, адже суттєво зменшилося споживання електроенергії.

–           Приємно чути слова донорів, які кажуть, що Тернопіль може бути зразком для всієї України в плані реалізації енергоощадних проектів. Хоча і  є певні проблеми, які затягують реалізацію проектів, зокрема пов’язані з певними діями уряду і з затримкою прийняття окремих постанов, сьогодні Тернопіль – зразок для наслідування, – каже Сергій Надал.

Нагадаємо, що Тернопіль співпрацює з Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності

та довкілля (E5P), Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, Міжнародним Банком Реконструкції та Розвитку, фондом НЕФКО, фондом SIDA, з проектами USAID. Відтак, Тернопіль – чи не єдине місто, де були залучені всі чотири міжнародні фінансові інституції.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.
Loading...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!