У Тернополі вулиця Чорновола буде алеєю європейського зразка – Сергій Надал (фото) У Тернополі потрійна ДТП (фото) Скандал в одному з будинків Тернополя закінчився кровопролиттям (фото) «Радіологи без кордонів» допомагають охороні здоров’я Тернопільщини (фото) «Опілля» сплатило більше 70 мільйонів гривень податків до бюджету Мерія Тернополя знайшла спосіб залучити інвестиції: створюють Індустріальний парк Сергій Надал: Пласт сьогодні – це кузня нової еліти української нації На Тернопільщині створюють інклюзивно-ресурсні центри: один із таких уже відкрили в Гусятині (фото) У Кременецькому профліцеї за участі Віце-прем’єр-міністра Кириленка відкрили навчально-практичний центр (фото) Примірка одягу закінчилася для дівчини криміналом На Тернопільщині відбудеться Х Всеукраїнська проща військових (програма) На Тернопільщині ініціюють відзначення 75-их роковин депортації українців з автохтонних земель на всеукраїнському рівні (відео) Тернопільщина входить до п’ятірки лідерів щодо використання державних коштів на ремонт доріг (фото) На Тернопільщині відбудеться родинний медовий фестиваль “Свято файних мрій” Ще два тижні триває прийом проектів на «Громадський бюджет 2019»

Які місця потрібно відвідати на Тернопільщині

  • 12
    Поширили:

Тернопільська область багата на історичні та природні місця і пам’ятки. Маленький Версаль, дендропарк в Раю, найбільша гіпсова печера в світі і найкрасивіша неоготична споруда  в Україні – ми зібрали найцікавіші місця в Тернопільській області, про які мало хто чув!

Історичні пам’ятки, красиві та цікаві місця, які варто побачити в Тернопільській області, за рейтингом Ukraine is 

Палац Вишневецьких

Вишневецький замок instagram.comchaban (17)

Фото instagram.com/chaban.denis

Палац Вишневецьких – головна резиденція XVIII століття князівського роду Вишневецьких.

Розкішний палац в стилі класицизму з елементами французького ренесансу побудував у Вишневці останній з роду Вишневецьких – великий польський магнат Михайло Сервацій.

Над спорудою працювали українські, польські та французькі архітектори протягом 30 років.

Палац засновано на фундаменті середньовічного Вишневецького замку, який неодноразово перебудовувався і розширювався.

На першому поверсі розташовувався дзеркальний зал завдовжки 80 м – точна копія дзеркального залу Версаля, парадний хол був прикрашений білою керамічною плиткою з блакитним малюнком. Від палацу до річки спускалися 3 каскади садів.

У 1744 р маєток перейшов до Мнішек, родичам Вишневецьких. Вони перетворили палац Вишневецьких в першокласну магнатську резиденцію в стилі пізнього рококо з прекрасною картинною галереєю. Палац вважався розкішним на Волині.

Відвідавши Вишневець в 1848 р Оноре де Бальзак назвав його “малим Версалем”.

Зараз це філія заповідника “Замки Тернопільщини”.

З 2005 року ведеться повна реконструкція, в відреставрованих залах вже розміщена невелика експозиція, проводяться екскурсії.

Адреса: Тернопільська область, м Вишневець.

Збаражський замок

zbarazh-2873208_960_720

Прекрасно збережений Збаразький замок протягом століть служив резиденцією литовських князів і польських шляхтичів.

Будівництво нової твердині замість зруйнованої татарами фортеці в Старому Збаражі почали 1620 році князі Христофор і Юрій Збаразькі, замовивши у Венеції проект відомого архітектора Скамоцці.

У XVII ст. нові господарі Збаразького замку, князі Вишневецькі зміцнили його чотирма бастіонами. У 1649 р замок витримав семитижневу облогу козацького війська Богдана Хмельницького, а в 1734 був захоплений гайдамаками.

Магнати Потоцькі в XVIII в. перетворили військову твердиню в звичайний палацовий маєток. Протягом першої половини XX ст. споруда сильно постраждала під час війн, і тільки в 1985 р була завершена реставрація.

У приміщеннях розгорнута археологічна та етнографічна експозиції, виставлена колекція зброї, демонструються унікальні роботи різьбяра по дереву В. Лупійчука, йде створення діорами “Облога 1649 року”.

Адреса: Тернопільська область, м Збараж

Пивзавод Бровар

123

Фото beerplace.com.ua

Пивзавод “Бровар” в Микулинцях вважається одним з найстаріших пивоварень України.

На етикетках фірмового “Микулинецького” пива вказана дата “+1457”, до якої відносять першу згадку про пивоварню в Микулинцях – при описі військового походу польського короля Яна Ольбрахта на Молдовське князівство, але в дійсності цей похід відбувся на 40 років пізніше.

Промислове виробництво пива організував в Микулинцях граф М. Рей в 1885 р, налагодивши випуск трьох сортів: “Лежак”, “Фірмове” і “Бок”. У 1939 р завод був націоналізований, в радянські часи випускали “Жигулівське”, “Українське” і “Ризька” пиво, потім з’явилося “Подвійне золоте” і “Березневе”. У 1995 р на базі заводу було створено ТОВ “Бровар”.

Зараз в асортименті близько півтора десятка сортів живого непастеризованого пива, в т.ч. преміум-класу.

Проводяться екскурсії і дегустації

Адреса: Тернопільська область, с. Микулинці, вул. Набережна, 33

Василіанський монастир в Бучачі

Фото risu.org.ua

Монастир побудовано для отців василіан, яких в XVIII в. запросив до міста С. Потоцький для заснування богословської школи.

Центральною спорудою комплексу є барокова Хрестовоздвиженська церква з дзвіницею (арх. І. Шільцер). З двох сторін до неї примикають корпуси келій і василіянської гімназії (зараз Бучацький колегіум ім. Св. Йосафата).

У радянські часи монастир був закритий і руйнувався, проте після 1991 р проведена повна реставрація. Всі будівлі, включаючи гідроелектростанцію на р. Стрипа, відновлені і використовуються по призначення

Адреса: Тернопільська область, м.Бучач,

Домініканський костел в Чорткові

Чортков

Домініканський костел в Чорткові побудований в стилі неоготики на початку XX ст. на місці старого собору.

Спочатку костел входив в комплекс оборонного домініканського монастиря, оточеного стінами з вежами і бійницями, але перед Першою світовою війною він був повністю перебудований (з тильної сторони зберігся фрагмент оборонного муру).

Домініканський костел в Чорткові вважається одним з найкрасивіших неоготичних споруд в Україні.

Храм є санктуарієм (святим сховищем) ікони Божої Матері Святої Вервиці (Чортківської Богородиці).

За радянської влади костел був закритий, але в 1989 р повернутий домінікацням.

Адреса: Тернопільська область, м Чортків

Місто Заліщики

Заліщики instagram.comchaban (18)

Фото instagram.com/chaban.denis

Один із найкрасивіших  панорамних видів в Україні дарує нам місто Заліщики.

Подивитися на вигляд омиваного міста, можна із селища Хрещатик. Як дістатися на майданчик вам з радістю розкажуть місцеві.

Ще в місті Заліщики знаходиться Палац Бруницьких, де зупинявся австрійський імператор Франц II під час подорожі Галичининою. Також було закладено парк площею 5 га, де зараз інує понад 400 видіа дерев.

Садиба збереглася до наших днів, до останнього часу в ній розміщувалося відділення районної лікарні.

Заліщицький парк входить до складу заповідної зони регіонального ландшафтного парку “Дністровський каньйон”.

Свято-Успенська Почаївська Лавра

Свято-Успенська Почаївська лавра – одна з найбільших святинь православного світу, друга за значенням на території України після Києво-Печерської лаври.

У головному вівтарі зберігається чудотворна ікона Божої Матері, подарована монастирю в 1597 р його засновницею – поміщицею А. Гойської.

Адреса: Тернопільська область, м Почаїв

Скалатський замок

Скалатский Замок (1)

Фото instagram.com/mrbogdan11

Скалатський замок закладено 1630 р польським мечником К. Віхровскім.

Скалатський замок постраждав під час Визвольної війни українського народу, а потім, ще сильніше під час польсько-турецької війни в 1672-75 рр., так, що зовсім втратив оборонне значення.

Відродження Скалатського замку, в якості парадної магнатської резиденції в XVIII в. пов’язане з родом Сципіонів. Нова господиня замку М. Сципіонова  з роду Водзіцкіх розпорядилася прилаштувати до східної стіни двоповерховий палацовий корпус і пишно оформити в’їзну браму. Деякий час замок належав Понятовским. У ХІХ ст. на кошти графа М. Розенштока  архітектор Т. Талевський реконструював вежі в неоготичному стилі. Споруди сильно постраждали під час двох світових воєн. У 1960 р була проведена консервація руїн.

Лише в останні роки почалася реставрація: територія і збереглися приміщення замку розчищені, над вежами зведені шатрові перекриття, через оборонний рів перекинуто дерев’яний міст. У двох баштах відкрита музейна експозиція: середньовічну зброю, дерев’яні скульптури, картини. Екскурсії проводяться за попередньою домовленістю.

Зараз замок є філією Національного заповідника “Замки Тернопілля“.

Адреса: Тернопільська область, с. Скалат

Колегіум єзуїтів в Кременці

Коллегиум Иезуитов в Кременце

Фото stejka.com

У XVIII-XIX ст. єзуїтський костел був одним з найбільших центрів освіти на подільських і волинських землях.

Монахов-єзуїтів запросив до Кременця князь Я. Вишневецький для створення католицького колегіуму на базі братської школи Богоявленського монастиря.

Адреса: Тернопільська область, м Кременець

Плебанівський міст-віадук

Плебановский мост-виадук

Фото m-ukraine.com

Плебанівський міст-віадук, також відомий як Теребовлянський міст, привертає увагу своїми високими арками на під’їзді до Теребовлі з боку Чернівців.

Дев’ятиарочний кам’яний залізничний міст побудований в 1896 р при прокладанні залізниці Тернопіль – Копичинці. Сконструйований австрійськими інженерами міст добре зберігся до наших днів і продовжує використовуватися за призначенням.

Адреса: Тернопільська область, с. Плебанівка

Палац Вороніна

Дворец Воронина

Палац в стилі англійської неоготики побудований в Білокриниці поміщиком А. Чосновским в сер. XIX ст. на місці оборонного замку, закладеного в XVI князями Збаразькими.

Перший дерев’яний замок спалили татари, після чого Ю. Збаразький відбудував його в камені (збереглися стародавні підвали, земляні вали і один бастіон).

На поч. XIX ст. замок повністю згорів. Поміщик Чосновскій, викупивши Білокриницю у Радзивіллів, реконструював одну з частин замку під парадну резиденцію.

Останній господарем палацу був чиновник київського генерал-губернатора, таємний радник, граф А. Воронін. Після смерті Вороніна, згідно з його заповітом, Білокриницький палац був переданий сільськогосподарському училищу.

Зараз це Кременецький лісотехнічний коледж.

У приміщенні гуртожитку коледжу відкрито невеликий музей історії Білокриниці, коледжу і самого палацу.

Адреса: Тернопільська область, с. Білокриниця

Рай

Фото Pizzatravel.Com.Ua

В Україні роботи є Рай, і він знаходиться в Тернопільській області.

Рай – це назва селища біля містечка  Бережани, де знаходиться садиба Потоцьких і неймовірний дендропарк.

Ландшафтний парк зі ставками й мисливський будиночок заклав тут в ХVI ст. магнат Сенявський. За легендою, ідея назвати маєток Раєм пов’язана з іменами Адама Сенявського і його нареченої Єви.

Останнім власником маєтку був Я. Потоцкий.

Адреса: Тернопільська область, с. Рай

Печера Оптимістична

Печера Оптимістична

Фото we.org.ua

Печера “Оптимістична” – найбільша гіпсова печера в світі!

Протяжність дослідженої частини – 240 км. Це друга за величиною карстова печера, після “Мамонтової” в США, в світі!

Відкрита в 1965 р львівськими спелеологами з клубу “Циклоп”.

“Оптимістична” названа в жарт, оскільки колеги спочатку дуже низько оцінювали шанси першовідкривачів на успіх і називали їх “оптимістами”.

Відвідування Печери “Оптимістична” туристами можливе тільки зі спеціальним спорядженням в супроводі досвідченого інструктора-спелеолога.

У 2012 р в печері відкрили арт-музей.

Адреса: Тернопільська область, с. Королівка

Печера Вертеба

Пещера Вертеба

Фото stezhkamu.com

Гіпсова печера Вертеба в Більче-Золотому – одна з найбільших в Європі. Довжина підземних ходів становить 7820 м.

Печера складається з широких галерей, розділених вузькими перемичками.

У V-IV тис. до н.е. печера Вертеба використовувалася людьми в якості притулку в разі небезпеки.

В печері було знайдено понад 300 цілих керамічних судин і величезна кількість фігурок, черепків, кам’яних і кістяних знарядь праці, які відносяться до Трипільської культури. Велика частина з них осіла в різних польських музеях, але деякі предмети можна побачити у Борщівському краєзнавчому музеї.

У Вертебі відкрита печера-музей трипільської культур, де експонується колекція скульптур і кераміки в трипільському стилі.

Адреса: Тернопільська область, с. Більче-Золоте

Костел-усипальниця Сапег

Костел-усыпальница Сапег

Фото ternopil.te.ua

Римо-католицький костел у Більче-Золотому закладено в 1839 р

У нинішньому вигляді відбудований в 1898 р.р. як каплиця-усипальниці роду Сапег, які володіли цими землями.

На фасаді зображено литовський герб нащадків Гедиміна “Погоня” (вершник з мечем) і родовий герб Сапег “Лис” (стріла з подвійною поперечиною). Зараз це храм Св. Параскеви УГКЦ. Костел розташований на території Більче-Золотінецкого парку-пам’ятника садово-паркової архітектури (1800 р 11 га, 46 видів дерев) на місці колишньої садиби, що належала роду Сапег.

На фундаментах палацу Сапег у радянські часи побудували будинок культури.

Адреса: Тернопільська область, с. Більче-Золоте


Світлана Бондаренко, Ukraine is 


  • 12
    Поширили:

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.
Loading...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!