У громадському транспорті Тернополя добровольці та правоохоронці їздитимуть безкоштовно Відтепер водії отримуватимуть посвідчення для кермування лише на два роки У Тернополі посилили патрулювання місць, де найбільше скупчення людей На залізничному вокзалі Тернополя затримали іноземця У громадському транспорті Тернополя запровадили безготівкову оплату У Тернополі обіди у навчальних закладах для деяких категорій дітей будуть безкоштовні За гроші “Громадського бюджету” у Тернополі відкрили центр розвитку дітей з аутизмом Чому ви маєте побачити унікальне місто на Тернопільщині (фото) Для Тернополя придбають 40 автобусів Дитяча поліклініка в Тернополі отримала два комплекти необхідного офтальмологічного обладнання для дітей У Тернополі на Чалдаєва капітально відремонтували двір Що Уряд пропонує селянам і до чого готуватися фермерам Студент дяківської академії загинув від вибуху котла… «Електронна реєстратура» працює у дитячих поліклініках Об’єднаним громадам передали у власність землі за межами населених пунктів

Загадкова історія про село на Тернопільщині, у якому був замок та своя ратуша


Струсів

Струсів

Струсів на Теребовлянщині до 16 ст відоме як Підбогородичне (або Підбугорище). В 1434 стає власністю Януша з Оринина.

Теперешню назву отримало у 17ст від родини Струсів, які перетворили його на містечко. В 1610 р. отримує різні королівські привілеї. Містечко мало свій герб – на червоному фоні три срібних гамаїди. 17 березня 1771р. містечко одержало магдебурзьке право.

Наприкінці ХVІІІст. австрійська влада визнала Струсів містечком і підтвердила його герб – «Корчак», який вживався на печатках. Останній з роду Миколай Струс був галицьким старостою. Він мав дві доньки, після смерті Миколая, Струсів перейшов у спадщину донькам. Донька Калиновського і Олени вийшла заміж за Станіслава Р. Потоцького, так Струсів перейшов до Потоцьких. Його праправнук Станіслав Щесний Потоцький у 1780р. продав містечко Лянцкоронським. Від бездітних Лянцкоронських відійшло разом кількама фільварками до Володимира Баворовського, який продав їх наприкінці 19ст. Йозефу Голуховському. Останніми власниками до 1939р. були його донька Марія та її чоловік Петро Дунін-Борковський.

Читайте також: Тернопіль визнали майже найчистішим містом України

Тут був замок, ратуша та старовинні будинки на центральній площі – нічого до наших днів не дожило. Замок містився над яром «Чортівська Дебря», вже в 17 ст. від нього були руїни, замок здобули війська Хмельницького у 1648, декілька разів замок штурмували татари. Рештки замку пішли з часом на будівництво палацу. Мешканець села – старий дідок сказав, що з замку вів підземний хід на Теребовлянський замок. Цікаво, що на початок 20 ст. руїни замку ще згадуються в «Описі Воєводства Тарнопольського», як поза містечком.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до наших груп і сторінок у ВКонтакті і Фейсбук.

Loading...

Loading...

Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!