У Тернополі відтворять продовження фільму “Червоний” У Тернополі оголосили конкурс на кращі макети Різдвяної шопки  У тернопільському парку виявили підозрілого чоловіка Що робили Перший віце-прем’єр-міністр України разом з головою ОДА на тернопільській заправці (фото) Як провести щеплення від грипу у Тернополі: лайфхак Степан Кубів і Степан Барна пообідали разом з учнями у шкільній їдальні (фото) У Тернопільській області пенсіонер на трасі потрапив під автомобіль На Тернопільщині горіло підприємство Щоб вгамувати буйного пасажира, у Тернополі викликали поліцію Через нелюбов до відеоспостереження чоловік нажив кримінальну відповідальність У Тернополі засудили забудовника У Тернополі розшукують злочинця (фото) П’яний водій – трагедія на дорозі: реальний приклад біля Тернополя Поліція розшукує 39-річного тернополянина Відомий американський саксофоніст виступить у Тернополі

Загадкова історія про село на Тернопільщині, у якому був замок та своя ратуша


Струсів

Струсів

Струсів на Теребовлянщині до 16 ст відоме як Підбогородичне (або Підбугорище). В 1434 стає власністю Януша з Оринина.

Теперешню назву отримало у 17ст від родини Струсів, які перетворили його на містечко. В 1610 р. отримує різні королівські привілеї. Містечко мало свій герб – на червоному фоні три срібних гамаїди. 17 березня 1771р. містечко одержало магдебурзьке право.

Наприкінці ХVІІІст. австрійська влада визнала Струсів містечком і підтвердила його герб – «Корчак», який вживався на печатках. Останній з роду Миколай Струс був галицьким старостою. Він мав дві доньки, після смерті Миколая, Струсів перейшов у спадщину донькам. Донька Калиновського і Олени вийшла заміж за Станіслава Р. Потоцького, так Струсів перейшов до Потоцьких. Його праправнук Станіслав Щесний Потоцький у 1780р. продав містечко Лянцкоронським. Від бездітних Лянцкоронських відійшло разом кількама фільварками до Володимира Баворовського, який продав їх наприкінці 19ст. Йозефу Голуховському. Останніми власниками до 1939р. були його донька Марія та її чоловік Петро Дунін-Борковський.

Читайте також: Тернопіль визнали майже найчистішим містом України

Тут був замок, ратуша та старовинні будинки на центральній площі – нічого до наших днів не дожило. Замок містився над яром «Чортівська Дебря», вже в 17 ст. від нього були руїни, замок здобули війська Хмельницького у 1648, декілька разів замок штурмували татари. Рештки замку пішли з часом на будівництво палацу. Мешканець села – старий дідок сказав, що з замку вів підземний хід на Теребовлянський замок. Цікаво, що на початок 20 ст. руїни замку ще згадуються в «Описі Воєводства Тарнопольського», як поза містечком.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до наших груп і сторінок у ВКонтакті і Фейсбук.

Loading...

Loading...

Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!