15 симптомів раку, які найчастіше ігнорують
Нд. 24 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

15 симптомів раку, які найчастіше ігнорують

shutterstock_163296629

№ 1: Незрозуміла втрата ваги 

Багато жінок були б раді схуднути без особливих зусиль. Але незрозуміла втрата ваги – скажімо, на 5 кг в місяць, без збільшення кількості фізичних вправ або зменшення прийому їжі повинна вас насторожити. Незрозуміла втрата ваги може свідчити про рак, якщо протилежне не доведено. Також це може виявитися наслідком ще одного захворювання, наприклад, підвищеної активності щитовидної залози. Чекайте, що лікар обстежує щитовидну залозу і, можливо, призначить КТ різних органів, адже він повинен виключити всі можливі причини.

№ 2: Здуття живота 

Цей симптом настільки поширений, що багато жінок навіть не звертає на нього уваги. Але він може вказувати на рак яєчників. До інших симптомів цього захворювання відносяться біль в животі або в області тазу, відчуття швидкого насичення (навіть якщо ви багато не їли), і проблеми з сечовипусканням, наприклад, часті позиви сходити в туалет. Якщо здуття живота присутнє майже кожен день і зберігається протягом декількох тижнів, ви повинні проконсультуватися з лікарем.

№ 3: Зміни грудей

Більшість жінок добре знають свої груди, навіть якщо вони не роблять регулярного самообстеження для пошуку ущільнень. Але це не єдиний симптом, який може вказувати на рак молочної залози. Почервоніння і потовщення шкіри грудей може вказувати на дуже рідкісну, але агресивну форму раку молочної залози – запальний рак. Якщо у вас з’явилося висипання, яке зберігається протягом декількох тижнів, ви повинні звернутися до лікаря. Аналогічним чином слід чинити, якщо змінюється зовнішній вигляд соска, або з’являються виділення з нього (і ви не годуєте грудьми). Якщо у вас з’явилися зміни грудей, чекайте, що лікар уважно вивчить історію вашої хвороби, огляне груди і проведе такі дослідження, як мамографія, УЗД, МРТ, і, можливо, біопсія.

№ 4: Дисфункціональні маткові кровотечі

Жінки перед настанням менопаузи схильні ігнорувати кровотечі, що виникають поза менструальним циклом. Вони також схильні ігнорувати кровотечі з шлунково-кишкового тракту, помилково думаючи, що це характерно для цього періоду. Але кровотечі поза менструаціями, особливо якщо у вас регулярний цикл, потребують перевірки. Це стосується і маткових кровотеч після менопаузи, оскільки вони можуть бути симптомом раку ендометрію. Шлунково-кишкова кровотеча може бути симптомом раку прямої кишки. Якщо у жінки ніколи не було кров’янистих виділень (між менструаціями), а зараз вони з’явилися – це не нормальне явище. Принаймні, три чверті жінок, у яких був діагностований рак ендометрію, мають дисфункціональні маткові кровотечі.

№ 5: Зміни шкіри 

Більшість з вас знає, що необхідно стежити за змінами родимок – відомою ознакою раку шкіри. Але ви також повинні стежити за зміною пігментації шкіри. Якщо у вас раптом почалася кровотеча шкіри або її надмірне лущення, необхідно сходити до лікаря.

№ 6: Утруднене ковтання

Якщо у вас є труднощі з ковтанням, це, можливо, пов’язано з раціоном, тому слід перейти на більш рідку їжу. Але таке утруднення може бути ознакою раку стравоходу.

№ 7: Кров у незвичному місці

Якщо ви помітили кров у сечі або калі, не думайте, що це виключно від геморою. Це може бути й ознакою раку товстої кишки. Кров в унітазі може бути з піхви, якщо в жінки менструація. Але якщо це не так, то слід перевіритися, щоб виключити рак сечового міхура або нирок. Виділення крові при кашлі також повинно вас насторожити. Один підозрілий випадок ще не може вказувати на що-небудь смертельне, але якщо це відбувається кілька разів, зверніться до лікаря.

№ 8: Постійний ниючий біль в животі і депресія 

Будь-яка жінка, у якої  є тривалий біль в животі і почуття напруженості, потребує обстеження. Деякі дослідники виявили зв’язок між депресією і раком підшлункової залози, але поки це погано встановлений зв’язок.

№ 9: Розлад шлунка

Жінки, які були вагітні, можливо, пам’ятають розлади шлунка, які відбувалися, коли вони набирали вагу. Але ця ознака, що виникає без всякої видимої причини, може бути недобрим сигналом, що свідчить про рак стравоходу, шлунка або горла.

№ 10: Зміни порожнини рота

Ті, хто палить, повинні бути готовими до появи білих плям у роті або язиці. Ці ознаки можуть вказувати на передраковий стан, який називається лейкоплакія.

№ 11: Біль

З віком люди все частіше скаржаться на різні болі, але біль, сама по собі, може бути раннім симптомом деяких видів раку, хоча і досить рідко. Біль, яка довго зберігається і виникає без пояснення, вимагає перевірки.

№ 12: Зміни в лімфатичних вузлах

Якщо ви помітили набряк або набряк лімфатичних вузлів у пахвовій області або на шиї чи в іншому місці, це може бути тривожним сигналом. Якщо лімфатичний вузол поступово збільшується, і це відбувається довше місяця, зверніться до лікаря. Ваш лікар огляне вас і з’ясувати можливі причини цього (наприклад, інфекція). Якщо їх немає, лікар, як правило, проводить біопсію.

№ 13: Лихоманка

Якщо у вас висока температура, яка не пов’язана з грипом чи іншою інфекцією, це може вказувати на рак. Лихоманка частіше виникає після метастазування раку, але також може вказувати на ранні стадії раку крові, наприклад лейкемії або лімфоми. До інших симптомів раку можуть відноситься жовтяниця або зміна кольору випорожнень.

№ 14: Втома

Втома є неточним симптомом, який може вказувати на рак, а також багато інших проблем. Вона може виникати після поширення раку, або на початку деяких видів раку, таких як лейкемія або деякі види раку товстої кишки або шлунка.

№ 15: Постійний кашель

Кашель виникає при застуді, грипі, алергії, а іноді є побічним ефектом деяких ліків. Але довготривалий кашель (тривалістю більше 3-4 тижнів) не слід ігнорувати. Він може бути ознакою раку легенів.

amazonky.com.ua


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)