23 поради тернополянам, які хочуть займатися бігом
Ср. 25 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

23 поради тернополянам, які хочуть займатися бігом

bigСтати бігуном може кожен, проте не всім відомо, як правильно почати і на які ключові моменти варто звернути увагу. Серед найбільш поширених питань бігунів-початківців – питання про тривалість пробіжки, необхідну підготовку та екіпіровку.

У рамках спецпроекту про біг НВ Style зібрав найбільш важливі поради для початківців бігунів, які дозволять стартувати підготовленим і «озброєним».

1. Будьте прогресивним. Не варто починати занадто швидко і занадто напружено. Прислухайтеся до свого тіла і не поспішайте.

2. Пийте воду. Вкрай важливо уникати зневоднення і приділяти належну увагу вживання води під час пробіжки. Фахівці рекомендують пити воду в середньому кожні 15 хвилин.

3. Знайдіть партнера по бігу або приєднайтеся до групи, що бігає. Це дозволить зробити пробіжку набагато більш захоплюючою і цікавою.

4. Приймайте вітаміни. Вітаміни забезпечать організм витривалістю та енергією при регулярному бігу.

5. Приймайте холодний душ після бігу. Це дозволить зняти втому і підбадьорити організм.

6. Перекушуйте після пробіжки. Допомагайте організму відновлювати сили після бігу за допомогою фруктів, наприклад, бананів та інших корисних снеків.

7. Дихайте повільно. Правильне дихання є однією з найголовніших складових в техніці бігу. Постарайтеся розслабитися і дихати повільніше.

8. Експериментуйте з місцевістю. Хороший спосіб поліпшити витривалість – бігати в гору. Однак, щоб бігати на підйомах, спочатку краще кілька місяців тренуватися на горизонтальній поверхні.

9. Ведіть календар пробіжок. Відстежуючи відстані і тривалість занять, вам вдасться побачити прогрес і в результаті залишатися мотивованим.

10. Слідкуйте за поставою. Під час бігу вкрай важливо слідкувати за поставою. Якщо ви будете бігати згорбившись, вам буде важче дихати і контролювати своє тіло, тим самим навантажуючи шийний відділ.

11. Змінюйте маршрути. Це дозволить не тільки внести різноманітність у пробіжки, але і позитивним чином позначиться на ефективності бігу.

12. Не думайте про кінцеву точку маршруту. Думки про закінчення пробіжки можуть травмувати вас. Думайте тільки про «тут і зараз».

13. Не позбавляйте себе сну. Багато людей вважають, що найбільш оптимальний час для пробіжки – ранок. Однак, якщо регулярні ранкові пробіжки позбавляють вас сну, ви можете відчувати себе втомленим і розбитим через недосипання. Фахівці рекомендують розпланувати свій день так, щоб вистачало часу на здоровий повноцінний сон і заняття бігом.

14. Дозвольте собі п’ятихвилинний відпочинок після пробіжки. Займіться «нічогонеробленням» і присвятіть всього п’ять хвилин після пробіжки повноцінному відпочинку.

15. Слухайте приємну музику. Деякі бігуни відмовляються від музики під час пробіжки, проте приємні музичні композиції є відмінним способом відволіктися від втоми.

16. Оберіть собі правильну пару бігових кросівок. Без правильного взуття ви можете нашкодити своєму здоров’ю, травмувати поперек і суглоби.

17. Пріоритет дистанції. Краще бігати повільніше, але на значні відстані.

18. Не бійтеся під час пробіжок брати короткі перерви. Ви можете перейти на крок на 20 секунд або зупинитися віддихатися після затяжного підйому.

19. Ставте досяжні цілі. Не варто різко нарощувати ні дистанції пробіжок, ні тим більше швидкість.

20. Бігайте регулярно. Люди, які бігають нерегулярно, набагато швидше закидають цей вид спорту. Спробуйте бігати три дні на тиждень в один і той же час.

21. Подолайте дев’яту пробіжку. Кінець третього тижня вважається поворотним моментом для всіх бігунів-початківців.

22. Обирайте правильний одяг. Біг – це інше температурне вимір. Часто новачки одягаються занадто тепло, на бігу перегріваються і відчувають, що пробігається важко, тоді як організму доводиться витрачати енергію на охолодження.

23. Придумайте мантру. Мантра – це позитивна психологічна установка, яку можна повторювати раз по раз під час бігу, мотивуючи себе, налаштовуючи на позитивні емоції та чудовий результат.