Американські вчені винайшли жуйку проти ковіду
Чт. 26 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Американські вчені винайшли жуйку проти ковіду

Американські вчені винайшли жувальну гумку, яка здатна знешкоджувати вірусні часточки прямо в роті. Саме там, у слині, вірус починає активно розмножуватися, потрапляючи в організм.

Ідея вчених полягає в тому, щоб “обдурити” вірус, видаючи за справжні клітини окремі білкові молекули. Так щоб вони блокували вірус, не дозволяючи йому розмножуватись, пише ВВС.

Відомо, що вірус закріпляється до білка ACE2, який розташований на поверхні деяких видів клітин і виконує роль рецептора. Тому вчені Університету Пенсильванії у Філадельфії створили жуйку з високим вмістом цього білка, який також зустрічається у клітинах багатьох рослин.

Клінічні випробування на людях поки що не проводили, але в лабораторних умовах цей метод показав дуже непогані результати. Навіть 5 міліграмів білка в жуйці було достатньо, щоб суттєво знизити проникнення вірусу в клітини. А 50 міліграмів знижували його активність на 95%.

Однак, святкувати перемогу над пандемією поки що рано. Нерідко те, що відмінно працює у пробірці, не витримує перевірку реальністю. Наразі незрозуміло також, як довго жуйка буде ефективно виконувати свою функцію.

Поки що розробники говорять про застосування жуйки не для профілактики, а лише щоб знизити ризик подальшого поширення інфекції хворими – наприклад, в умовах лікарняного стаціонару.


Джерело: Правий Берег