Антикризовий штаб, робота АЕС та додаткове вугілля – шлях до недопущення блекауту, – «УДАР Віталія Кличка»
Чт. 27 Січня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Антикризовий штаб, робота АЕС та додаткове вугілля – шлях до недопущення блекауту, – «УДАР Віталія Кличка»

Наразі в Україні існують суттєві ризики для безпроблемного проходження Україною опалювального сезону. Про це заявляють експерти.

Так, за їхніми оцінками, до такого сценарію можуть призвести недостатні запаси вугілля на ТЕС/ТЕЦ, критичні обсяги газу в ПСГ та неможливість забезпечення постійної безперебійної роботи 14 з 15 атомних енергоблоків.

Натомість президент Володимир Зеленський заявив, що ситуація є не такою трагічною, як її змальовують у деяких медіа, а навіть кращою, аніж у багатьох інших країнах світу.

У партії «УДАР Віталія Кличка» вважають, що ризики енергетичної кризи таки є. Пов’язані вони також з рекордною у лютому 2021 року і значною напередодні зими 2021–2022 років кількістю аварійних ремонтів на блоках вугільних ТЕС і ТЕЦ.

– У разі зупинки великої кількості вугільних ТЕС і ТЕЦ навіть потенційне імпортування Україною взимку 2021–2022 років електроенергії з АЕС Білорусі не допоможе уникнути порушення роботи Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕС України) та ймовірного блекауту – системної аварії із відключенням електропостачання всієї країни, – наголошують в партії «УДАР Віталія Кличка».

Аби сценарій енергетичної кризи не став реальністю, «УДАР Віталія Кличка» пропонує низку заходів. Скликати і перевести у формат постійної роботи державний антикризовий енергетичний штаб, залучивши до його роботи голів найбільших міст України. Розробити оновлений графік роботи АЕС з метою забезпечити максимальну потужність атомної генерації – мають працювати 14 блоків із 15, а всі не критичні ремонти перенести на весну 2022 року. Домовитися про постачання додаткових 2 млн тонн імпортного вугілля та дозволити використовувати газ як резервний вид палива в обсязі 1,2-1,5 млрд кубів.

– Незалежно від складнощів, з якими стикнеться Україна цього опалювального

сезону уряд має продовжувати вживати заходи для посилення енергетичної  незалежності України. Передусім такими заходами є інвестиції у видобуток

власного газу, розвиток альтернативних джерел енергії та завершення приєднання до європейської енергетичної системи ENTSO-E, резюмували у партії «УДАР Віталія Кличка». 


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)