Інформація для тернополян: карантин запроваджено, щоб зменшити ризики поширення коронавірусу
Нд. 26 Вересня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Інформація для тернополян: карантин запроваджено, щоб зменшити ризики поширення коронавірусу

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Уляна Супрун, колишній Міністер охорони здоров’я, звертається до усіх громадян із роз’ясненням для чого необхідний карантин і дає рекомендації як його безпечно перебути.

У пості зазначається: ” Карантин та обмеження проведення масових заходів запроваджується для того, аби зменшити ризики поширення коронавірусу. Це не просто канікули або відпустка, а велика відповідальність, яка покладається на кожного.

Аби ці обмеження були дійсно ефективними, варто якомога більше залишатися вдома, вчитися або працювати дистанційно, не користуватися громадським транспортом та максимально зменшити контакти із людьми. Це не означає купувати гречку та туалетний папір у величезній кількості “про запас”. Йдеться про розумне дистанціювання і особлива увага до свого здоров’я та людей навколо.

Ми закликаємо вас бути свідомими, утриматися від зайвих активностей, поїздок і зустрічей, та проводити більшеу час вдома. Наступні три тижні — не привід їхати з дітьми до бабусі, провідати усіх родичів, нарешті зустрітися з друзями або почати займатися спортом у спортзалі.  Що старша людина та що більше хронічних захворювань вона має, то більш небезпечним для неї може бути SARS-CoV-2. У дітей та молодих людей легка форма коронавірусу може виглядати як застуда, а тому не варто зайвий раз використовувати карантин як привід посидіти за родинним столом.

Не варто зустрічатися з друзями лише тому, що у вас є вільний час. На цей період краще обмежити великі зустрічі і походи в заклади, де досить людно. Пам’ятайте, що під час інкубаційного періоду коронавірус може не проявлятися симптоматично, проте людина може все одно передавати вірус. 

Карантин та зменшення соціальних взаємодій і контактів — ваша можливість убезпечити себе і своїх близьких. Якщо у вас є можливість потурбуватися про своє здоров’я, навіщо підвищувати ризики захворіти? Натомість, більше перебуваючи вдома, можна зайнятися корисними для здоров’я справами:

Спіть як мінімум 7-8 годин на день. Тепер ви маєте більше вільного часу, а тому можете виділити його на здоровий сон, який є одним із важливих елементів для зміцнення імунітету. Дотримуйтеся режиму дня. 

 Слідкуйте уважно за своїм харчуванням. Через брак часу та насичений графік ми можемо забувати про повноцінне й збалансоване харчування. Спробуйте відмовитися від спокусливої доставки їжі та почніть більше готувати вдома. Гречка, якої ви могли багато купити в супермаркеті, до речі, чудово пасує до здорового харчування.

Займайтеся спортом. Важливо підтримувати фізичну форму, коли ви весь день сидите вдома і мало рухаєтеся. Вдома обов’язково робіть прості вправи, а ось абонемент у спортзал краще відкласти на майбутнє.

Приберіть вдома. Окрім того, що у вас нарешті з’явився час провести генеральне прибирання, тіштеся, що це може допомогти вам у профілактиці коронавірусу та зниження ризику зараження.

Регулярно провітрюйте приміщення. А також час від часу виходьте на прогулянку. Ходіть в магазини тоді, коли там небагато покупців: пізно ввечері або рано вранці. І пам’ятайте про безпечну дистанцію — щонайменше два метри від іншої людини.

Читайте книги та дивіться фільми та серіали, які давно планували. Можна також звернути увагу на серіали, які допомагають краще розібратися з питаннями стосовно коронавірусу. Наприклад, серіал Netflix про те, як поширюються віруси “Pandemic: How to Prevent an Outbreak”. Розуміння процесу допоможе вам облишити паніку та більш об’єктивно аналізувати події в Україні та світі.

 Займайтеся самоосвітою. Карантин — хороша можливість почати вчити нову іноземну мову або вдосконалити знання мови, яку вже вивчали. Платформи онлайн-курсів готові вам допомогти з вивченням найбільш різноманітних тем.

 Підтримуйте близьких і рідних та будьте з ним на зв’язку. Зниження інтенсивності соціальних зв’язків із людьми може стати причиною появи депресії, тривожності, апатії тощо. Тому важливо підтримувати комунікацію між собою, телефонувати своїм рідним та близьким, цікавитися не лише станом фізичного, а й психічного здоров’я.

Пам’ятайте, що від правильного дотримання умов карантину залежить не лише ваше здоров’я.”

Інформацію взято із офіційної фейсбук- сторінки Уляна Супрун:


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)