«Бізнес» по-старому, або чому горбатого не може виправити навіть дефолтна могила?
Сб. 27 Листопадаа 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

«Бізнес» по-старому, або чому горбатого не може виправити навіть дефолтна могила?

Вже 4 підряд останні засідання Хоростківської об’єднаної територіальної громади Тернопільської області проходять в атмосфері страху і недовіри.

То кворуму немає, то голова земельної комісії кудись безслідно зникає… Причина в тому, що на території міста Хоросткова розташоване скандальне АТП, з якого ніяк не можуть вигнати рейдерів. Колись потужне підприємство мало б приносити чималий дохід у міську казну, як і було до моменту його рейдерського захоплення у липні 2016-го. Та ось вже третій рік АТП фактично простоює і занепадає, поки за нього борються дві фірми – агрохолдинг «Мрія», який господарював тут до 2015 року, та ТОВ «Глобал Фід», яке здійснило силове захоплення АТП влітку 2015-го. Зараз на території цілодобово перебуває зграя озброєних молодиків спортивної зовнішності, а місцеві мешканці час від часу чують звідти «тренувальні» постріли з вогнепальної зброї.

Вирішити питання на місцевому рівні так і не вдалося – районні правоохоронці просто вмили руки, натомість рейдери розпочали брудну інформаційну кампанію проти «Мрії». Ні для кого не залишається секретом, що за «Глобал Фід» стоять колишні власники агрохолдингу – сім’я Гут, які після дефолту компанії у 2014 році позбулися сімейного бізнесу за борги, а зараз активно намагаються повернути собі втрачені активи всіма доступними методами.

Після довгих судових розбірок законному власнику споруд все ж вдалося через апеляційний суд скасувати всі незаконні махінації та фіктивні оборудки, які провела з майном «Мрії» фірма «Глобал Фід», та підтвердити своє право власності на спірне АТП. Але співробітники «Мрії» як і раніше не можуть потрапити на його територію та відновити роботу. Тітушки досі там знаходяться – кажуть, що на підставі договору оренди земельної ділянки, на якій знаходиться мріївське АТП, укладений між ТОВ «Глобал Фід» та Хоростківською міською радою. Та цей договір оренди вже просто не може вважатися чинним, бо законних підстав він не має з моменту прийняття судом рішення щодо власника АТП – «Мрії»:

– якщо будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об’єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача (ст. 120 Земельного кодексу України);

– підставою для припинення права користування земельною ділянкою за попереднім орендарем є набуття іншою особою права власності на будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці (ст. 141 Земельного кодексу України);

– до особи, якій перейшло право власності на будівлю або споруду, що розташовані на орендованій земельній ділянці, також переходить право оренди на цю земельну ділянку (ст. 7 Закону України  «Про оренду землі»).

Керуючись цими законами, Хоростківська територіальна громада ще в січні повинна була проголосувати за передачу земельної ділянки під АТП «Мрії» та видворити із неї загарбників. Втім, такої кількості голосів «утримався» в Хоросткові ще не бачили… Розібратися, чим зумовлена така поведінка депутатів, доволі важко. З одного боку, буква закону є непохитною – земельну ділянку потрібно передати в оренду власникам будівель АТП, які на ній розташовані. Судом підтверджено, що власником є агрохолдинг «Мрія». Тож стає цілком очевидно, що депутати або відверто не мають бажання розбиратися у цьому питанні, або ж залякані протилежною стороною конфлікту.

Давно помічено, що ті, хто хоч якимось чином підтримує «Мрію» або виносить рішення на її користь, стають об’єктами нападок з боку підконтрольних Гутам ЗМІ. Може, хоростківські депутати бояться чорного піару? Так, зараз на ресурсі «Народна Правда» активно поливають брудом хоростківського мера. А ще поширюється завідома неправдива інформація, начебто «Глобал Фід» є успішним діючим підприємством, а на території захопленого ним АТП працює 30 людей, та ще 30 вакансій є відкритими. Схожу брехню депутатам Хоросткова на сесії особисто представив і директор «Глобал Фіду» Тарас Дідик, щоправда, за його словами, працівників тут 20, а протягом року в об’єкт буде інвестовано мільйон доларів. При цьому, на відео «Народна Правда» демонструє, як  здійснюються ремонтні роботи техніки в приміщенні, що не належить «Глобал Фіду».

Натомість, офіційні джерела стверджують, що у ТОВ «Глобал Фід» офіційно працевлаштована всього одна людина – це і є його директор Тарас Дідик, колишній працівник «Мрії» часів Гут, який повністю їм підконтрольний та діє виключно в їх інтересах. Податків фірма також не сплачує, бо не здійснює жодної діяльності. Хіба що час від часу світиться як учасник рейдерських захоплень в різних областях України. Звісно, про нечуваний мільйон доларів від такого «успішного» підприємства Хоросткову й мріяти не варто, хоча – ніхто точно не знає, у скільки обходиться рейдерам утримання на території АТП тітушок з інших областей – можливо, ця сума і наближається до такої позначки…

Тож хоростківські депутати стоять перед вибором – повернути у своє місто десятки робочих місць, з яких людей силоміць нахабно вигнали рейдери у 2016-му, чи танцювати під дудку бізнесменів-брехунів, які заборгували мільярд доларів міжнародним інвесторам та довели до дефолту велику аграрну компанію.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)