Блискуча кінострічка «Еверест» у центрі скандалу
Вт. 26 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Блискуча кінострічка «Еверест» у центрі скандалу

Untitled-6Новий скандал розгоряється щодо кінофільму «Еверест», який з успіхом демонструється в Тернополі вже третій тиждень. Фільм розповідає про жахливу трагедію на горі Еверест, що сталася в травні 1996 року. Тоді штурмувати вершину вирушили відразу 33 альпіністи, але при спуску кілька людей, в тому числі і два керівники експедицій, загинули.

Пересуди навколо того нещасливого підйому, а точніше спуску тривають досі. Двоє учасників — американський журналіст Джон Кракауер, а також казах Анатолій Букрєєв — написали книжки про ті події. Їх погляди на трагедію різняться.

Констатація подій, показана у фільмі, не сподобалася Джону Кракауеру. Він розповів, що буквально розлючений тим, що у фільмі демонструється вигаданий діалог Букрєєва з ним. Зокрема, коли казахстанець просить допомогти йому йти рятувати вцілілих людей, а Кракауер відмовляється, пославшись на «білу» сліпоту.

Американський журналіст зазначає, що не може зараз стверджувати, що саме тоді він говорив або не говорив, але з Букрєєвим у той момент взагалі ніхто з табору не хотів йти. В той же час, до його намета ніхто не підходив і не просив йти і когось рятувати. Джон Кракауер дуже шкодує, що продав права на свою книгу, що стала однією з основ сценарію фільму, так як заплачені йому гроші не варті, на його думку, спотворення справедливості.

За книгою Кракауера, Анатолій Букрєєв занадто рано тоді спустився, кинувши в біді учасників експедицій. Але також американець зазначає, що після того, як Анатолій дізнався розташування людей які просили про допомогу, він один в жахливу непогоду вийшов до них на порятунок і трьох таки завів до табору. За це в 1997 році Анатолій Букрєєв отримав альпіністську нагороду імені Девіда Соулса — за порятунок в горах людей з ризиком для власного життя.

Сам сценарист фільму «Еверест» Бальтазар Кормакур заявив, що фільм не виставляє в негативному світлі нікого з учасників тих подій, а лише демонструє безпорадність людини перед стихією.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)