На Теpнопільщині засідали пpедставники Міжнаpодного Тpейд-клубу У Тернополі на маршрут № 35 додали ще два автобуси На Тернопільщині стартує дивовижний флешмоб #закоханіуполе Гроші на музей вишивки збирають тернопільські школярі У Тернопільській області зріст індекс споживчих цін Зник тернополянин: рідні розшукують чоловіка, який більше тижня не виходить на зв’язок На Тернопільщині відбувся фізкультурно-оздоровчий захід “Ти зможеш, якщо зміг я” У Тернополі тривають капітальні ремонти: список об’єктів На Тернопільщині відкрився новий центр підтримки дітей Україна, яку створив Олег Крижовачук Уряд має почути Тернопільську громаду Бювет безкоштовної, джерельної води працює у Тернополі Жах: на Тернопільщині син заради наживи нашкодив рідній матері Європейський досвід для Тернопільського пласту У Тернополі пройшли змагання з тенісу серед учнів професійно-технічних училищ

Чергова перемога! Тернопіль долучився до Міжнародної хартії відкритих даних

  • 13
    Поширили:

Тернопіль офіційно є частиною Міжнародної Хартії відкритих даних – міжнародної ініціативи, що сприяє співпраці, прийняттю та реалізації принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі.

Про приєднання Тернополя до Міжнародної хартії відкритих даних наприкінці лютого заявив заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України Олексій Вискуб. Він назвав це позитивною «OpenData. Грою у відкриту» та привітав громади Тернополя і ще трьох міст (Кропивницького, Івано-Франківська та Хмельницького) з приєднанням до Хартії.

«Впевнений, що саме ці міста стануть драйверами наступної хвилі розвитку відкритих даних на місцевому рівні, – зазначив Олексій Вискуб. – Тепер в Україні вже налічується 9 міст, що приєднались до Хартії та розвивають сферу відкритих даних. Цікаво, що 5 з цих міст входять у першу десятку рейтингу Transparent cities (до слова, Тернопіль увійшов у ТОП-10 найпрозоріших міст України у цьому рейтингу, – прим.авт.)».

Міський голова Сергій Надал зазначив, що приєднання Тернополя до міжнародної ініціативи – це стратегічний крок для усього міста. Адже прозорість, відкритість та підзвітність завжди були пріоритетними у діяльності міської ради і саме над цими напрямками продовжується активна робота.

«Такий результат – це ознака того, що наші зусилля з розвитку відкритих даних визнаються на міжнародному рівні і це для нас вагомий стимул для подальшого розвитку та впровадження кращих практик у сфері відкритих даних, – каже Сергій Надал.  – На даний момент ми затвердили План заходів та дій з реалізації принципів Міжнародної Хартії відкритих даних, наповнюємо наш портал opendata.te.ua новими наборами даних та будемо реалізовувати на основі цих даних корисні для тернополян аналітичні модулі».

Довідка. Міжнародна хартія відкритих даних — це міжнародна ініціатива, що сприяє співпраці, прийняттю та реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Її цілями є поширення демократії, боротьба з корупцією та сприяння економічному зростанню. Уже 65 національних та місцевих урядів приєднались до ініціативи. Україна офіційно приєдналася до міжнародної Хартії відкритих даних 6 жовтня 2016 року на конференції International Open Data Conference (IODC) 2016 року в Мадриді.

Україна продовжує просуватися вперед у світовому рейтингу розвитку відкритих даних Open Data Barometer, у тому числі, завдяки успіхам на місцях. Так, ще чотири українських міста: Івано-Франківськ, Кропивницький, Тернопіль та Хмельницький, — приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних і, таким чином, зобов’язались розвивати політику відкритих даних. Відтепер в Україні вже 9 міст, що приєднались до Хартії. Україна стала другою країною у світі, де так багато міст взяли на себе таке зобов’язання.


  • 13
    Поширили:

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.
Загрузка...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!