Чим небезпечні гриби в тернопільських лісах?
Сб. 24 Липня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Чим небезпечні гриби в тернопільських лісах?

Untitled-9Гриби це не лише дарунок лісу, але й водночас небезпечний продукт харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.

В поточному році до медичних закладів області вже шпиталізовано сім громадян, що зазнали отруєння дикорослими грибами. Останні два випадки зареєстровано 10 жовтня. Цього дня о 09:50 год. до реанімаційного відділення Гусятинської центральної районної клінічної з діагнозом «Гостре отруєння дикорослими грибами» шпиталізовано сорокаоднорічну жительку селища Гримайлів Гусятинського району. А о 13:20 год. з аналогічним діагнозом до Скалатської районної лікарні потрапила жителька села Митниця Підволочиського району, 1992 року народження.

Переважно, основними причинами отруєнь є:

  • вживання отруйних грибів;
  • неправильне приготування умовно їстівних грибів;
  • вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
  • вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації.

Симптоми отруєння – це перш за все нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Первинні ознаки отруєння такі, як нудота, блювота, біль у животі, пронос – з’являються від однієї до чотирьох годин після вживання грибів, в залежності від їх виду, а також від віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів.

Біль та нападки нудоти можуть повторюватися декілька разів через від шести годин до двох діб, а смерть може наступити через 5 – 10 днів після отруєння.

Для того, щоб запобігти отруєння грибами, рекомендуємо:

  • Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), уникайте стихійних ринків.
  • Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
  • Не збирайте гриби, якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися.
  • Не збирайте невідомі вам гриби, а також ті, що ростуть поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах.
  • Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
  • Ні в якому разі не пригощайте грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.

Управління ДСНС України у Тернопільській області


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)