Чоловік заразився… раком
Вт. 28 Вересня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Чоловік заразився… раком

Вперше в історії вчені зіткнулися з випадком передачі ракової пухлини від паразита людині. Обстеження виявило у 41-річного чоловіка пухлини, схожі на рак, але занадто маленькі для ракових клітин людини.

rakom-mozhno-zarazitsya-rezultaty-issledovaniya_1З’ясувалося, що ці пухлини передалися від карликових стрічкових ціп’яків. Чоловік з міста Медельїн в Колумбії звернувся до лікаря зі скаргами на лихоманку, кашель, втому і втрату ваги – всі ці симптоми зберігалися протягом декількох місяців. Дослідження показало, що у пацієнта пухлини в легенях, печінці, наднирниках, лімфатичних вузлах. Нарости виглядали як ракові пухлини, але ракові клітини були занадто малими для ракових клітин людини. Як повідомляє агентство “Сіньхуа”, дослідження під авторством вчених з Центрів контролю і профілактики захворювань США показало, що ракові клітини, що виникли в паразиті “карликовий ціп’як” (Hymenolepis nana), перейшли в організм господаря – 41-річного чоловіка, імунітет якого був ослаблений ВІЛ-інфекцією. Відомо, що рак іншим тваринам можуть передавати собаки, тасманійський диявол і молюски, але це перший випадок “зараження” раком від паразитів людини, кажуть вчені. Результати дослідження викликали побоювання медиків: люди з ослабленою імунною системою піддаються ризику захворіти подібного роду раком. Особливо високий ризик у менш розвинутих країнах, де широко поширений карликовий ціп’як.

За інформацією “Сіньхуа”, схожий, але непідтверджений випадок стався в січні 2013 року, коли лікарі з Колумбії звернулися в Центри контролю і профілактики захворювань США з проханням допомогти в діагностиці незвичайних пухлин в легенях і лімфатичних вузлах пацієнта. Пухлини були схожі на рак людини, але клітини були дуже маленькі – приблизно в 10 разів менші за клітини раку людини. Після десятка тестів медики знайшли ДНК карликового ціп’яка у пухлинах чоловіка. На жаль, через 72 години після аналізу пацієнт помер. Додамо, що карликовий ціп’як вражає до 75 млн людей, будучи таким чином найпоширенішим паразитом.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)