Чому порушуються права людини?
Сб. 24 Липня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Чому порушуються права людини?

У Тернополі провели круглий стіл «Права людини в юриспруденції понад усе!», присвячений Дню юриста, що в Україні відзначається 8 жовтня. Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

– Публічне обговорення теми, яка є доволі актуальною, розпочалось із знайомства, – розповідає керівник ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини» й організатор заходу Олександра Гриньків. – Здебільшого один одного в місті знають лише за прізвищами і за посадами, а тут випала нагода поспілкуватися особисто, адже на заході були начальник Тернопільського міського управління юстиції В.І. Марцинкевич, в.о. голови КДК адвокатури Тернопільської області Т.В. Тиханська, юрисконсульт СЮЗ УМВСУ в Тернопільській області  О.Ю. Сліворський, представники громадських організацій, ЗМІ та студенти.
Учасники обмінювались думками, висловлювали свої пропозиції щодо дотримання прав людини, обговорювали проблемні питання у цій сфері. Дискусію викликало питання дотримання прав людини. Зокрема, заслужений юрист України Т.В. Тиханська вбачає, що порушення прав людини стосуються кожної людини індивідуально і неможливо, а подекуди й не правильно, виділяти якусь окрему сферу, де найбільше допускається порушень. Низька обізнаність зі своїми правами доволі часто призводить до того, що люди не розпізнають порушення своїх прав – на цьому акцентував старший юрисконсульт О. Сліворський, а начальник Тернопільського міського управління юстиції В. Марцинкевич зауважив, що задля розбудови правового суспільства в нашій країні слід формувати правосвідомість і правову культуру з самого дитинства.

– Права людини починаються з кожного з нас, з нашої сім’ї, виховання, культури, поваги один до одного, – каже Олександра Гриньків. – Учасники дійшли висновку, що одним із шляхів покращення стану дотримання прав людини є виховання підростаючого покоління, у тому числі підвищення якості освіти, проведення просвітницьких заходів серед молоді тощо. Сподіваємося й на Національну стратегію у сфері прав людини, яку нещодавно прийняли.

Учасники круглого столу
Учасники круглого столу

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)