З талантом... та без зарплати!
Нд. 28 Листопадаа 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

З талантом… та без зарплати!

15 травня драматичному театру-студії «Сузір’я» присвоїли статус Народного. Під керівництвом відомого режисера з Тернопільщини Ореста Савки в театрі грає близько 40-ка акторів. Діє він у Тернополі з 2002 року.За цей час тернополянам показали  музичну казку «Попелюшку», а також «Сотниківну», «Мати-наймичку», «Актора і блазнів» та «Езопа».

Спочатку актори робили вечори у Тернопільській обласній філармонії та ПК «Березіль», три з них були присвяченні бою під Крутами.

«Перша наша вистава була присвячена творчості Петрука-Попика, який написав роман у віршах „Полум’я Волині”. Ми зробили інсценізацію цього роману та показали його на сцені Тернопільського театру. З 2002 року ми робили переважно не вистави, а творчі вечори поетів, письменників, композиторів та художників», – каже Орест Савка.

Він розповів, що часто виникають труднощі з виставами, адже багато акторів поїхало на заробітки.

«Основного складу акторів близько 40-ка чоловік. Люди не мають, де працювати. Троє моїх провідних акторів були змушенні поїхати на заробітки. Якби вони отримували заробітну плату, було б по-іншому. Ситуація змінилася б, якби театр отримав статус муніципального», – говорить режисер Орест Савка.

Також актори не мають де проводити репетиції. В Інституті національного відродження для них виділили одну кімнату. Проводять репетиції, а також зберігають костюми та декорації у одній із тюремних камер Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів.

«Ми не маємо де тримати костюми, реквізити та декорації, для цього потрібне приміщення. Часто репетируємо у дворі біля музею. Театр був, є, і буде потрібний для цього народу», – додає  Орест Савка.

Довідка

Актори  народного драматичного театру-студії „Сузір’я”: Юрій Дзюла, Оксана Балуцька, Володимир Якубовський, Богдан Маюк, Іван Пельц, Тамара Вощило, Олена Борисюк, Дмитро і Павло Лукіша, Наталія Кос, Зоряна Биндас, Андрій Тимочко, Назар Наджога, Юрій Лаховський, Олег Наворинський, Олександра Пришляк, Світлана Дзісь, Михайло Микусь, Володимр Демчишин,   Діана Аксенчук.

Фото: під час вистави «Сотниківка»
Фото: під час вистави «Сотниківка»

 


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)