Чому тернополянам тепер буде важче потрапити на сезонні заробітки до Польщі?
Пт. 27 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Чому тернополянам тепер буде важче потрапити на сезонні заробітки до Польщі?

З жовтня 2016 року в Польщі набудуть чинності суворіші правила працевлаштування закордонних сезонних працівників, які країна прийняла під тиском Брюсселя.

0,,16766041_304,00

Такі зміни найбільше зачеплять українських трудових мігрантів, які складають абсолютну більшість (понад 90%) серед тих, хто їде до Польщі на сезонні роботи, пише 24tv.ua.

Наразі спрощена процедура офіційного працевлаштування дозволяє громадянам Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії та України, працювати у Польщі без дозволу на працю протягом шести місяців упродовж року без отримання дозволу на працевлаштування. Для цього польський працедавець має подати у повітове управління праці заяву про намір доручити роботи іноземцеві. Така форма тимчасового працевлаштування іноземців масово використовується польськими виробниками сільськогосподарської продукції.

Після 30 вересня 2016 року, згідно із розпорядженням Євросоюзу, у Польщі будуть введені нові адміністративні процедури, що означатиме необхідність одержання дозволу на працю. Таких дозволів упродовж усього 2015 року було видано 69 тисяч, тоді, як заяв про намір доручення виконання праці іноземцеві було зареєстровано у 10 разів більше – аж 782 тисяч.