«Деpжавний Пpапоp Укpаїни є уособленням нашої національної єдності, честі та гідності», – Віктоp Овчаpук Стало відомо, де у Тернополі діяв бордель 254 препарати, із них 72 є безкоштовними, відтепер доступні для тернополян Завтра в Тернополі відзначать 110-річницю місцевого футболу Рудоволосі тернополяни розповіли свої історії (Відео) В Тернополі вшанували правоохоронців, котрі поклали своє життя на вівтар боротьби зі злочинністю Велика перевірка тернопільських шкіл (Відео) За 10 днів до початку навчального року на Тернопільщині згоріла школа Хто цього року стане Почесним громадянином Тернополя? (оголошені списки) Успішне село- успішна країна: в цьому впевнені у ОТГ на Тернопільщині Цього року свято першого дзвоника у більшості тернопільських шкіл відбудеться в понеділок Тернополяни можуть долучитися до створення особливої каплиці Штрафи від 85 до 170 тисяч гривень: як бути тернополянам? За що на Тернопільщині засудили хулігана Місто на Тернопільщині – у списку 5-ти найкрасивіших в Україні

Чому в парках у Тернополі обрізають дерева до стовбурів?

  • 3
    Поширили:

Багато тернополян у соціальних мережах обговорюють, чому в Тернополі пообрізали гілки дерев. Зокрема, це стосується парку ім Т. Г. Шевченка.

odvr“Тепер стирчать одні стовбури”, – обурюються тернополяни.

“Несприятливі умови урбанізованого міського середовища призводять до передчасного старіння зелених насаджень і зниження їх життєздатності, що вимагає систематичного застосування ряду заходів для забезпечення їх належного утримання та догляду. На сьогодні вказані питання регулюються “Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України”, затвердженими Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 10.04.2006 р. №105″, – розповідають в управлінні ЖКГ ТМР.

Для нормального росту й правильного розвитку дерев, відповідно до Правил, здійснюється догляд за кроною протягом усього життя рослин, який включає ряд агротехнічних заходів, серед яких і підрізання, пише портал “Тернопіль”.

Щорічна підрізка дерев, кущів здійснюється для того, щоб:

– попередити виникнення аварійних ситуацій, спричинених падінням окремих гілок, внаслідок несприятливих погодних умов шляхом видалення сухих, підмерзлих, хворобливих і сильно пошкоджених гілок;

– підвищити рівень освітлення у житлових приміщеннях, що затіняються прибудинковими насадженнями;

– покращити декоративно-естетичний вигляд зелених насаджень шляхом зміни форми крони або її зменшення;

– забезпечити доступ повітря і світла всередину крони з метою створення більш сприятливих умов для росту і розвитку рослин.

“Згідно “Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України” обрізають дерева в період мінімальної циркуляції соків – навесні до розпускання бруньок або восени після опадання листя. Цей період ще називають міжвегетаційним і триває він, як правило, з 15 жовтня поточного року до 15 квітня наступного. Весняна обрізка дерев вважається найбільш безпечною через незначні соковиділення та є необхідним заходом для активізації росту дерев та кущів, врівноважує баланс живлення (особливо для молодих, пошкоджених або хворих дерев), додає кроні рослин компактний або, навпаки, “розгорнутий” вигляд, – додають комунальники. – Після обрізання на деревах виростають нові гілочки, при цьому значно підвищується імунітет до хвороб”.

Під час догляду за деревами застосовують такі види підрізки: формувальну, санітарну й омолоджувальну.

Формувальну підрізку дерев проводять у рядових (вуличних) насадженнях з метою збереження природної або штучної форми рослин.

Санітарну підрізку виконують, щоб позбутися старих, хворих, сухих і пошкоджених гілок, а також гілок, спрямованих всередину крони або зближених одна з одною.

Омолоджувальна підрізка життєво необхідна для старих листяних дерев, які втратили здатність до росту і чагарників для оновлення їх крон.

Із листяних порід омолодженню добре піддаються верба, липа, каштан, тополя та ін.

“Отже, застосування різних видів підрізки крон дерев та кущів – важливий агротехнічний захід, який впливає на форму, розміри надземної частини, міцність скелета крони рослин та сприяє покращенню росту. Також, у дерев видаляють порослеві пагони, які утворюються біля кореневої шийки і на стовбурах в міру їх появи. Сухі гілки обрізають у міру їх виявлення впродовж року. Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, із врахуванням відповідних звернень мешканців міста щорічно складається та затверджується перелік першочергових об’єктів, рекомендованих для виконання робіт з підрізки зелених насаджень під час міжвегетаційного періоду на території міста. Під час проведення щорічних обстежень зелених насаджень, згідно з Правилами, виявляються і потенційно аварійні дерева. Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою КМУ від 01.08.2006р. №1045 на підставі ордера виданого за заявою балансоутримувачала території. Видалення зелених насаджень здійснюється у разі знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів, досягнення деревом вікової межі, ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації та ін.”, – підсумовують в УЖКГ.

Читайте також: Акція на пальне довела тернополянина до скрути

Так, до прикладу на сьогодні проводиться підрізка та видалення сухостійних дерев на території парку ім. Т.Шевченка з метою попередження аварійних ситуацій, спричинених падінням гілля, окремих дерев та покращенням (підрізка) декоративно-естетичного вигляду зелених насаджень.


  • 3
    Поширили:

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.Загрузка...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!