«Дельта» та «Омікрон» разом. Учені виявили ще один варіант ковіду
Чт. 27 Січня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

«Дельта» та «Омікрон» разом. Учені виявили ще один варіант ковіду

На Кіпрі вчені виявили новий штам коронавірусу, який поєднує в собі штам «Дельта» та штам, який з’явився наприкінці листопада, «Омікрон». Його назвали «Дельтакроном».

Як пише «Українська правда» із посиланням на  CNN Greece і Cyprus Mail «Дельтакрон» вже ідентифікували на Кіпрі у 25 пацієнтів з ковідом, з них 11 потрапили до лікарні, а 14 проходять лікування амбулаторно.

Доктор Леонтіос Кострикіс, який очолює групу вчених лабораторії біотехнології та молекулярної вірусології Кіпрського університету, розповів, що Deltacron має генетичне походження варіанту Delta разом з деякими мутаціями Omicron.

Він констатував, що спостерігається зв’язок між зараженням новим штамом та потребі в госпіталізації.

Вчений зазначив, що поки мало інформації про знахідку, тому рано говорити про те, що саме ця мутація ковіду стане домінуючою. Але посилаючись на власні спостереження Кострікіс робить попередній висновок – «Дельтакрон» може бути здатним поширитися й витіснити «Омікрон».

Науковець повідомив, що зразки «Дельтакрону» були передані в базу даних GISAID (база геномів коронавірусу), що зробить їх доступними для світової наукової спільноти.

Водночас міністр охорони здоров’я Кіпру уточнив, що більше деталей про нововиявлений штам буде оприлюднено на прес-конференції наступного тижня.

ІА “Вголос”

 

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)