Депутати Тернопільської міськради написали лист-прохання Президенту України
Пн. 14 Червня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Депутати Тернопільської міськради написали лист-прохання Президенту України

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Депутати Тернопільської міської ради ухвалили звернення до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. та Голови Тернопільської обласної державної адміністрації Сопеля І.М. щодо повторного присвоєння Степанові Бандері звання Героя України.

«Уже незабаром, 1 січня, всі українці святкуватимуть не лише Новий рік, а й День народження провідника ОУН Степана Бандери. Попередньо рішення про присвоєння Степанові Бандері звання Героя України було прийняте в 2010 році, але за часів Януковича воно було скасоване, і на даний час цей статус є невизначений, – повідомив міський голова Сергій Надал. – Тому депутати міської ради ініціювали звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Голови Верховної Ради України щодо повторного присвоєння цього звання».

 Звернення Тернопільської міської ради щодо повторного присвоєння Степану Бандері звання Героя України!

Міська рада Тернополя звертається до Вас повторно присвоїти провіднику Організації Українських Націоналістів звання Герої України повторно.

Степан Бандера займає особливу роль у боротьбі за Незалежність і становленні України. Він був є і буде прапором та символом боротьби за незалежність України.

Усіх борців за незалежність останні кілька десятків років називають “бандерівцями”. Бо саме ідеї Бандери надихали бійців Української повстанської армії, українських дисидентів, учасників національно-визвольного руху 1980-х. Бійців української армії та добровольців теперішньої війни з російським агресором. 

Сьогодні імені народного Героя України Степана Бандери бояться ті, хто хоче бачити Україну “радянською”, де нема історії та національної самоповаги, а є лише слухняні раби. Проти такого майбутнього для українців боровся сам Степан Бандера та його послідовники. 

Тому настав час ще раз на державному рівні визнати Степана Бандеру Героєм України.

Бо через юридичні колізії за часів президентства зрадника України Віктора Януковича підконтрольні йому суди позбавили Степана Бандеру звання Героя України. 

Зокрема йдеться про постанову Донецького окружного адміністративного суду від 02.04.2010 року у справі № 2а-1219/10/0570 визнано незаконним та скасовано Указ Президента України № 46/2010 від 20 січня 2010 року «Про присвоєння С. Бандері звання Героя України».

Це ганебне і незаконне рішення Донецького суду досі правомочне. 

Бо відповідно до статті 16 Закону України «Про державні нагороди України» позбавлення державних нагород може бути проведено лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом.

По-перше, Степан Бандера не був засуджений жодним судом, ні українським, ні іноземним, ні міжнародним.

По-друге, присвоєння Степану Бандері звання Героя України не було оскаржене по-суті. Був лише скасований Указ Президента Віктора Ющенка про нагородження, як акт індивідуальної дії. 

Тобто, оскаржено не сам факт присвоєння Степану Бандері звання Героя України, а лише указ Президента.

За таких обставин може розглядатись варіант повторного внесення на розгляд Президенту України питання про присвоєння Степану Бандері звання Герой України.

 Тому міська рада Тернополя:

Керуючись розділом ІІ Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року №1114, відповідно до якого органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Героя України,

ВИРІШИЛА

1.Закликати Президента України присвоїти провіднику ОУН Степану Бандері звання Героя України за особливі заслуги перед Українським народом.

2. Закликати Тернопільську обласну державну адміністрацію, відповідно до пункту 8 Статуту звання Герой України, внести подання Президентові України про присвоєння Степану Бандері звання Герой України.

Героїзм Степана Бандери має бути визнаний на найвищому державному рівні. Цьому історичному факту не мають заважити жодні юридичні колізії.

Прийнято на пленарному засіданні 42 сесії Тернопільської міської ради 20.12.2019р.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)