Дешева небезпека: на тернопільському базарі узбек продавав школярам наркотики (відео)
Пн. 17 Січня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Дешева небезпека: на тернопільському базарі узбек продавав школярам наркотики (відео)

Насвай

Насвай
Насвай

У Тернополі на центральному ринку посеред білого дня представник Узбекистану організував свій наркобізнес.

Разом із сухофруктами та спеціями він «приторговував» наркотиком-насваєм. За пакет дурману просив 50 грн. Найгірше те, що основними покупцями насваю були тернопільську школярі.

Викрили горе-наркоторговця представники ГО «Ідея Нації». Саме вони зняли на відео зізнання 15-річного тернопільського школяра, який саме у той час купував в узбека дурман

– Пакет коштує 50 гривень

– 50 гривень? – перепитує оператор за кадром.

– Так, 50 гривень. – А скільки тобі років?

– Мені 15.

– Ти купляв тільки що на базарі?

– Так, де сухофрукти. Питаю: «Є насвай?» – Він відповідає: «Есть». – Та й продав.

Саме активісти викликали поліцію. Ті приїхали, факт продажу узбеком наркотиків зафіксували. Але цього ж дня написали на офіційному сайті поліції, що притягнути торговця дурманом до будь-якої відповідальності важко, бо насвай досі в Україні не визнано наркотиком.

«Швидше за все узбеку вдасться вийти «сухим з води» і більше того, ймовірно, що він продовжить свою небезпечну діяльність і так наркотиками буде продовжувати вбивати тернопільських школярів, – розповідає голова ГО «Ідея Нації» в Тернополі Олексій Станько. – До яких пір це буде продовжуватися? Коли насвай визнають у цій державі наркотиком?».

Читайте також: Депутати Тернопільської облради вимагають, щоб до них особисто приїхав мер Львова(документ)

Насвай  – небезпечний наркотик, яким «балуються» школярі. Він виглядає як кулька суміші, яку закладають під нижню губу, під язик або щоку. Ефект триває близько 7 хвилин: спочатку з’являється легкий туман в очах і запаморочення, далі – біль у голові, бульбашки на губах, нудота та блювота.

Насвай викликає серйозне звикання. Від нього кришаться і гниють зуби, а для підлітка він ще й загрожує затримкою у розвитку психіки, виражається у дратівливості та ослабленні пам’яті. За дослідженнями середньоазіатських лікарів – онкологів майже 80 % хворих на рак язика, гортані і губи пробували насвай.

Довідка: в основі насваю є тютюн, до якого домішують гашене вапно або попіл, курячий послід або кізяк верблюдів, іноді масло і спеції.

 


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)