Дезінфекція у багатоповерхівках: що варто знати тернополянам
Ср. 24 Лютого 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Дезінфекція у багатоповерхівках: що варто знати тернополянам

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Дезінфекція багатоквартирних будинках почали впродовж останніх днів.

За цей час жителі багатоповерхівок поділилися на декілька таборів – хтось вдячний за працю, хтось вперто не бачить виконання робіт, а дехто навіть обурюється, бо їм не подобається запах «Біохлору» чи щось інше. Отже, що повинні знати тернополяни про роботу обслуговуючих підприємств в умовах карантину та санітарну обробку їхніх будинків?

 • Закупівля «Біохлору». Кошти на придбання «Біохлору» компаніям-управителям та ОСББ було виділено рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради. 
 • Обробляють. Працівники проводять дезінфекцію шляхом зрошування з пульверизаторів та протирання дезрозчинами місць загального користування,  а саме перил на сходових клітках, ручок на вхідних дверях, поштових скриньок та ліфтових кабін. Дізнатися, коли роботи проводили саме у вашому будинку ви можете, зателефонувавши у своє підприємство.
 • Оплата. Проведення робіт із дезінфекції не передбачене “квартплатою”.
 • Прибирання і дезінфекція – не одне і те ж саме. Дезінфекцію проводять щоденно, однак не у всіх будинках одночасно. Обмежена кількість працівників, які мають ще й інші професійні обов’язки, під час карантину насамперед здійснює дезінфекцію у десятках під’їздів. Ще раз наголошуємо – за цю послугу “квартплату” не нараховують, отже кожне підприємство самостійно вирішуватиме питання додаткової оплати своїм працівникам.
 • Вік працівників. Переважна більшість працівників з комплексного прибирання відносяться до передпенсійного або пенсійного віку. 
 • Обмежена кількість працівників. Нагадуємо, що дезінфекція – додаткова послуга, для проведення якої не було передбачено робочих рук. Тому доводиться вивільняти час та людей для надання саме цієї послуги. Крім того значний відсоток двірників та працівників з комплексного прибирання є не тернополянами, а жителями інших населених пунктів. У зв’язку з зупинкою міжміського сполучення, вони не встигають добиратися на роботу вчасно. На підприємствах намагаються вирішити цю проблему, організовуючи самостійне довезення своїх працівників з різних кутків Тернопільщини. Ця послуга також не передбачена тарифом.
 • Час виконання. У одних будинках роботи виконують зранку, десь – під обід, у інших – під кінець робочого дня. Дезінфекція не проводиться одночасно у всіх будинках! Також просимо тернополян зауважити, що у цілях їхньої ж безпеки роботи виконуються у проміжку між 8.00 та 16.00, коли люди вже пішли на роботу. Це захищає їх від вдихання часток «Біохлору», які літають у повітрі до моменту їхнього осідання на поверхні.
 • Запах «Біохлору». Він є менш токсичним, ніж запах звичайного хлору. «Біохлор» обраний тому, що  він належить до малонебезпечних речовин, не має різкого хлорного запаху та не викликає алергії. Засіб призначений для застосування при дезінфекції прибирального матеріалу, а також для проведення профілактичної дезінфекції.
 • Що можуть зробити пересічні тернополяни? Для посилення заходів власної безпеки, кожен мешканець може власноруч протерти перила, дверні ручки, вмикачі, кнопку виклику ліфта на своєму поверсі. Для цього підходить як розчин хлору, так і інші засоби для дезінфекції поверхонь.
 • Запрошуємо волонтерів. Оголошуємо набір волонтерів для оперативнішого проведення робіт із дезінфекції житлового фонду. Подати заявку волонтери можуть у підприємство, яке обслуговує ваш будинок, або ж написати у нашу «Електронну приймальню» .
 • Заборгованість. Вимагаючи виконання послуги, за які не оплачують, тернополяни забувають розрахуватися з обслуговуючими підприємствами навіть за отримані послуги. Заборгованість за утримання будинку та прибудинкової території («квартплата») по Тернополю складає шалену суму. Суму заборгованості по вашому будинку ви можете дізнатися, зателефонувавши до управителя.

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)