"Дохід за день від трьох до шести тисяч гривень: на Тернопільщині викрили групу, яка вербувала жебраків для праці
Пт. 7 Серпня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

“Дохід за день від трьох до шести тисяч гривень: на Тернопільщині викрили групу, яка вербувала жебраків для праці

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

На слід злочинного угрупування, що займалося вербуванням людей з фізичними вадами для жебракування вийшли співробітники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Тернопільській області.

Злочинний бізнес, побудований на жебракуванні, організували четверо осіб – уродженці міста Берегово Закарпатської област. Зловмисники займалися підшукуванням осіб із явно вираженими фізичними вадами, використовуючи уразливий стан останніх, здійснювали їх вербування, переміщення, забезпечували умови проживання та харчування. У подальшому активно використовували таких осіб для зайняття жебракуванням в Тернополі та інших містах України.
За попередніми даними, на зловмисників працювали тринадцять осіб. Весь жебрацький дохід вони віддавали організаторам, натомість отримували дах над головою – це старий приватний будинок, який орендувався в Тернополі та харчі.
За день зловмисники заробляли від трьох до шести тисяч гривень. Факти передачі грошей жебраками організаторам поліцейські задокументували.
У ході санкціонованих обшуків, які одночасно проводилися у Тернополі та Чернівцях, і до проведення яких були задіяні бійці Корпусу оперативно-раптової дії та співробітники слідчого управління, вилучено мобільні телефони та грошові кошти.
Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано частиною 2 статті 149 ККУ – вербування, переміщення людей, вчинені з метою експлуатації, з використанням уразливого стану за попередньою змовою групою осіб. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої. Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснює прокуратура Тернопільської області.

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)