Двом жителям Тернопільщини загрожує кримінальна відповідальність за вчинення домашнього насильства
Вт. 7 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Двом жителям Тернопільщини загрожує кримінальна відповідальність за вчинення домашнього насильства

Джерело: Відділ комунікації поліції Тернопільської області

До Єдиного реєстру досудових розслідувань за минулу добу внесено відомості за двома фактами сімейного насилля. Кримінальна відповідальність загрожує 70-річному пенсіонерові з обласного центру, на котрого поскаржилася дружина, та 25-річній жительці міста Ланівці, котра систематично чинить психологічне насилля над матір’ю свого чоловіка.

фото з мережі інтернет

Як пояснив  старший інспектор відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Дмитро Адамович, кримінальна відповідальність за домашнє насильство настає тоді, коли доведена його систематичність – три і більше офіційних звернень.

Загалом за дев’ять місяців цього року поліцейські області здійснили понад 8 500  виїздів на звернення про домашнє насилля.  На сімейних дебоширів складено 4 229 адмінпротоколів.  За фактами, пов’язаними з домашнім насильством,  розпочато 220 кримінальних проваджень.  На профілактичному обліку поліції області за вчинення домашнього насилля перебуває понад 2 800 осіб.

Як діяти, якщо ви зазнали насильства?

Звернутися до поліції за номером 102 або з письмовою заявою. Коли телефонуєте 102, можна попросити, щоб приїхала спеціальна мобільна група з протидії домашньому насильству (якщо є у вашому населеному пункті). За запитом група може винести терміновий заборонний припис – документ, який забороняє кривднику перебувати у місці проживання та контактувати з людиною, що зазнала насильства. Такий припис діє 10 діб.


Джерело: Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)