Двоє тернополян, які рятували життя в АТО, отримали відзнаки... посмертно
Нд. 13 Червня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Двоє тернополян, які рятували життя в АТО, отримали відзнаки… посмертно

IMG_2411-300x237Третя церемонія вручення орденів «За спасіння життя» імені Леоніда Ковальчука відбулася 15 березня 2017 року в актовій залі адміністративного корпусу Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Цю громадську відзнаку засновано благодійним фондом «Вірую» з метою вшанування медичних працівників, особи чи групи осіб, які своїми діями, ризикуючи власним здоров’ям, врятували життя іншої людини чи кількох людей, а також за наукові здобутки в галузі медицини, що дало змогу зберегти здоров’я української нації.

Орден носить ім’я видатного діяча в галузі охорони здоров’я і медичної освіти, лікаря та науковця, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, професора Леоніда Якимовича Ковальчука, який упродовж 1997-2014 років очолював ТДМУ.

Двоє з номінантів отримали цю нагороду посмертно. Вони пожертвували своїм життям заради спасіння інших.

Читайте також: Затримали “домушників”, які приїхали обкрадати тернополян аж з Києва

Один з них – випускник нашого університету Михайло Стасів, який працював лікарем-хірургом Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги.

Він добровільно зголосився в зону бойових дій на Схід України. З 11 серпня 2014 року по 12 вересня 2015 був військовим медиком 128 окремої гірсько-піхотної бригади. В лютому 2015 року пройшов з побратимами «котел Дебальцево». За дні виходу з «котла»  17-18 лютого 2015 року Михайло Стасів разом з іншими медиками вивезли 187 поранених бійців. Громада міста шанує його подвиг і самовіддане служіння. Так, 13.10.2015 року він отримав відзнаку Тернопільської міської ради, згодом орден «За заслуги» Всеукраїнської громадської організації «Спілка ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга», 19 серпня 2016 року став почесним громадянином Тернополя (посмертно).

Інший герой нашого часу – Ростислав Манащук – віддав своє життя ще зовсім молодим. Він працював
IMG_2390-300x267начальником караулу 14-ї пожежної частини ТРВУ МНС України в Тернопільській області. 7 жовтня 2011 року під час виконання службових обов’язків, рятуючи життя двох людей, отримав гостре виробниче отруєння невідомим газом нейротоксичної дії важкого ступеня, цього ж дня помер в реанімаційному відділенні Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги.

Орден також отримала Наталя Колодій – тернополянка, економіст за освітою. З 27 березня 2016 року є парамедиком-інструктором, перебуває у складі 5-го окремого батальйону Української добровольчої армії. Відмінний фахівець з надання домедичної допомоги на полі бою у військових умовах на Сході (місто Авдіївка, село Широкине). Інструктор з тактичної медицини для бійців і парамедиків.

Свою нагороду одержала і українська громада Української Греко-Католицької Церкви Різдва Христового міста Брешіа (Італія) «FEDE SPERANZA CARITA». Від початку російсько-української війни її члени надають постійну волонтерську допомогу добровольчим батальйонам, медикам, мобільним шпиталям, волонтерам у зоні військових дій. Українська Греко-Католицька громада Брешії заснована у 2001 році, згуртовує і підтримує українську спільноту. «FEDE SPERANZA CARITA» – це тони волонтерської допомоги і ліків для українських воїнів.

Читайте також: Затримали “домушників”, які приїхали обкрадати тернополян аж з Києва

Колишній працівник ТДМУ Олексій Андрійчук тривалий час перебуває у складі громадської організації «Білі берети». Завдяки йому і його побратимам багато солдат опанували навички надання домедичної допомоги. Його заслуги цього дня також були гідно оцінені. Олексій – активіст Революції Гідності і «Правого сектора». Сьогодні він солдат медичної служби полку «Азов». На Донбасі з 26 вересня 2015 року. Навчає тактичної медицини бійців, врятував не один десяток життів у військових умовах.

Професор кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти ТДМУ Володимир Бігуняк був відзначений орденом за свої наукові винаходи. У 1976 році організував і очолив Тернопільське обласне відділення термічної травми і пластичної хірургії, розробив нові методи лікування опіків, та операцій з використанням ліофілізованої ксеногенної шкіри, що виготовляється за його технологією в організованому ним ТОВ «Інститут біомедичних технологій». Професор Володимир Бігуняк розробив технологію та організував серійне виготовлення силіконових пластин для профілактики і лікування хворих з післяопіковими, післятравматичними, післяопераційними рубцями. Разом з науковцями ТДМУ розробив технологію та впровадив у клінічну практику ліофілізованого імпланта, який використовується в офтальмології.

Ще один номінант – Андрій Борисенко – лікар з міста Харків, учасник Майдану, Революції Гідності 2013-2014 років. Ризикуючи власним життям і здоров’ям, рятував людей. Після початку російської агресії проти України пішов добровольцем в Національну гвардію України. Військовий медик батальйону НГУ імені генерала С.Кульчицького. Один з організаторів медично-евакуаційної служби секторів Д і С влітку 2014 року на Сході України.

Нагороду отримав Сергій Дубров – професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.Богомольця, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Анестезіологія», президент Асоціації анестезіологів України, президент Української спілки ентерального і парентерального харчування, дійсний член Європейсьої та Всесвітньої асоціацій анестезіологів, член європейського респіраторного товариства. Наукові розробки та рекомендації професора Сергія Дуброва широко використовуються анестезіологами України в практиці, дозволяють лікарям надавати медичну допомогу на сучасному світовому рівні та рятувати тисячі людських життів. Під час подій на Майдані 2013-2014 років як керівник відділення інтенсивної терапії лікарні № 17 Києва брав активну участь у організації та наданні стаціонарної медичної допомоги пораненим.

Останній номінант – лікар з Миколаєва Олег Соколовський. Він – військовий лікар 73-го центру морських спецоперацій. Упродовж тривалого часу, ризикуючи своїм життям, надавав медичну допомогу бійцям під час бойових завдань. Був поранений під Іловайськом, повернувся на фронт до побратимів. Неодноразово рятував бійців в умовах підвищеного ризику для життя, під час бойових операцій на території ворога.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)