Ельнур Ахадов — чемпіон світу!
Нд. 1 Серпня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Ельнур Ахадов — чемпіон світу!

Ельнур Ахадов — другий зліва.
Ельнур Ахадов — другий зліва.

Услід за кількома нагородами чемпіонатів Європи молодий тернопільський каноїст Ельнур Ахадов виграв «золото» молодіжного чемпіонату світу.

У Португалії завершився чемпіонат світу з веслування на байдарках і каное серед молоді та юніорів. Золоту нагороду на каное-четвірці у категорії молоді (вік — до 23 років) виграв тернополянин Ельнур Ахадов. Зі своїми традиційними партнерами по команді Дмитром Янчуком, Михайлом Мандзюком і Тарасом Міщуком наш земляк не знав рівних на дистанції 500 м. Час переможців — 1.39,260.

П’ятсотметрівка — не звична дистанція для наших хлопців, адже вони спеціалізуються на кілометровій гонці. Та коли організатори поставили в програму таку дистанцію, хлопці не схибили.

Спочатку лідерство захопили німці, потім першими тривалий час ішли білоруси, але на фініші українці почали швидко наздоганяти суперників і в підсумку “привезли” їм понад 0,6 сек.

Таким чином до торішньої золотої нагороди на молодіжному чемпіонаті Європи українці додали “золото” світової першості. А ще в активі четвірки дві “бронзи” дорослих чемпіонатів Європи. Тепер на молодий український екіпаж чекає серпневий дорослий чемпіонат світу. Торік українці не змогли кинути виклик кращим екіпажам планети, тепер же будуть виступати в статусі найперспективнішої четвірки світу.

Приємно, що партнери Ахадова по четвірці Янчук та Міщук стали першими і в олімпійському класі каное-двійок. На дистанції 1000 м вони “привезли” найближчим переслідувачам понад дві секунди і, безперечно, також будуть представляти Україну в цьому класі на ліцензійному чемпіонаті світу. Молодий збірник Павло Алтухов на своїй коронній 1000-метрівці на каное був другим. А ще одне “золото” здобула на чемпіонаті каноїстка Людмила Лузан. Всього ж в активі українців 12 нагород різних ґатунків.

вадим БУЛИК


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)