Головна будівля-символ Теребовлі на Тернопільщині зазнає змін
Чт. 26 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Головна будівля-символ Теребовлі на Тернопільщині зазнає змін

Планами реконструкції міської ратуші поділилися у Теребовлянській міській раді.

Її ремонт розпочали ще у 2017 році.

 Ще одна важлива для жителів Теребовлянської громади тема – ремонт міської ратуші. З приводу робіт, які виконуються, теребовлянський міський голова зазначив, що: «Ремонтування ратуші у Теребовлі розпочалося ще у 2017-му році.

«Це було викликано нагальною потребою заміни даху, що вже протікав та упорядкуванням фасадів, які давно втратили привабливість», – кажуть в мерії.

Однак, через недобросовісне виконання робіт, оплату коштів за них було припинено та розпочато роботу над новим проектом, який передбачав відновлення вежі у її історичному вигляді.

Реставраційні роботи розпочалися у 2019 році.

«Планується перебудувати вежу, надати їй трапецієвидної форми із гостроверхим шпилем. По периметру верхнього ярусу буде облаштовано оглядовий майданчик, а також – у чотири сторони вежі будуть вмонтовані циферблати нового годинника, автором якого є відомий годинникар України та Європи, доцент кафедри фізики ЛНАУ Олексій Бурнаєв», – розповів у коментарі для теребовлянського медіа-центру Теребовлянський міський голова Сергій Поперечний.

Теребовлянська ратуша – приміщення магістрату міста Теребовлі по вул. Шевченка.

Споруда двоповерхова, прямокутна у плані. Збудована в XIX ст. у класичному стилі. Вхідну групу завершує портик. Будівлю вінчає башта з механічним годинником-курантами, котрі відбивають кожну годину, а також кожні 15 хвилин. На башті на рівні 5 поверху влаштований оглядовий майданчик.

Ратуша донині використовується за прямим призначенням: у ній міститься Теребовлянська міська рада, а також Управління праці та соціального захисту населення й інші заклади.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!