Говорили-балакали: депутатам Тернопільщини нарешті "відкрилися очі"
Сб. 28 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Говорили-балакали: депутатам Тернопільщини нарешті “відкрилися очі”

рибаОбласна рада прийняла звернення до обласних рад, обласних державних адміністрацій Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької областей щодо тимчасової заборони промислового вилову риби на річці Дністер на період 2016-2018 років.

Ось декілька найцікавіших речей, які описані у зверненні:

  • Вітчизняні науковці та екологи вказують, щоза останні 20 років кількість рибних запасів на Дністрі зменшилася у десятки разів.
  • У результаті цих негативних впливів за останні роки спостерігається різке зменшення чисельності основних видів риб – судака, коропа, сома, ляща. При цьому близько 80% видового складу риб охороняється відповідно до різних нормативних актів, в тому числі міжнародних, а 16 видів занесені до Червоної книги України.
  • Рибні ресурси Дністра винищують не лише стихійні браконьєри, але й цілком «законні». Промисловий вилов риби на Дністрі здійснюється з численними грубими порушеннями правил промислового рибальства. Так, вилов риби здійснюють протягом усього року, у тому числі і взимку
  • Як зазначають ряд науковців, річка Дністер має певні проблеми із відтворенням водних біоресурсів. Долина Дністра в певній частині являє собою справжній каньйон. Саме тому, умови нересту та розвитку молоді для більшості видів риб далекі від оптимальних.
  • Вважаємо, що тимчасова заборона промислового вилову риби дозволить перейти від браконьєрства та варварського промислу до аквакультури та рекреаційного рибальства.