Грип провокують… гроші
Пн. 25 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Грип провокують… гроші

Вчені радять під час епідемій грипу та вірусних інферцій користуватись пластиковими картками. Дослідження, проведене вченими Оксфордського університету, показує, що паперові гроші можуть становити загрозу для здоров’я.

гроші“Уявлення європейців про брудну готівку небезпідставні. Банкноти, які ми протестували, були вкриті у середньому 11 000 бактерій, що за числом патогенних мікроорганізмів достатньо для передачі інфекції”, – коментує результати дослідження, Ян Томпсон, професор інженерних наук в Оксфордському університеті.

Дослідження охопило 9 000 споживачів з 12 країн Європи та виявило, що хоча готівка і вважається негігієнічною та брудною, лише кожен п’ятий європеєць миє руки після контакту з банкнотами чи монетами. Три чверті опитаних погоджуються, що варто бути обачними при контакті з готівкою і зважати на мікроби, які знаходяться на грошах. Однак результати показали, що ті ж самі опитані частіше миють руки в інших випадках, таких як, наприклад, контакт з тваринами (46%) чи поїздка у громадському транспорті (36%).

“Потрібно підвищувати обізнаність про те, що контакт з готівкою може нести потенційну небезпеку, не меншу ніж, наприклад, з дверною ручкою в туалеті чи поручнями ескалаторів. Хоча немає ніяких чітко встановлених міжнародних принципів щодо використання готівки під час сезонних епідемій грипу та спалахів шлунково-кишкових захворювань, бажано більше уваги приділяти гігієні і переходити на безготівкові розрахунки, особливо у такі періоди”, – каже доктор Джим О’Магоні, викладач біологічних наук в Коркському технологічному інституті (Ірландія).


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)