Хліб подорожчає до 40 гривень?
Чт. 27 Січня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Хліб подорожчає до 40 гривень?

Українські виробники хлібобулочних виробів забили тривогу. З країни вивезли за кордон майже всю мукомельну пшеницю. Про це повідомив генеральний директор Укрхлібпром Олександр Васильченко. 

За його словами, хлібопекарні вже відправили 2 офіційних листи прем‘єр-міністру Денису Шмигалю про те, що країна може залишитись без хліба, але реакції поки що ніякої. 

Олександр Васильченко назвав найбільш тривожну ситуацію “угрозой продовольственной безопасности”, яка з кожним днем все частіше помічається.

“Я так скажу – еще в начале ноября, когда вывезли уже 13 миллионов тонн пшеницы, 91% (то есть 11,8 миллион тонн) составляла продовольственная. Так что я уверен – на сегодняшний день всю ее уже практически экспортировали”, – заявил эксперт.

Крім того, Васильченко пригадав, що за роки незалежності в Україні 6 раз переглядали норми господарського стандарту по якості пшениці. З кожним разом влада зменшувала кількість показників клітковини. У результаті, українське продовольче зерно 3 класу для виробництва хліба вже не годиться. 

Гендиректор прогнозує ріст цін на хлібобулочні вироби, оскільки хлібопекарням прийдеться закупляти муку хорошої якості в Турції. При цьому, мука, як продукт переробки, вийде набагато дорожчим, ніж зерно. 

Пригадаємо, що експерти прогнозували ріст цін на хліб в Україні. Соціально значимий продукт харчування подорожчає до 40 гривень або ж навіть вище. 


Джерело: biz.today.ua
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)