Хлопець із невеличкого містечка на Тернопільщині уже 10 разів дивував всю Україну
Сб. 29 Лютого 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Хлопець із невеличкого містечка на Тернопільщині уже 10 разів дивував всю Україну

kariuk-1Нещодавно у м.Кіровоград відбулися змагання зі штовхання ядра, де перемогу здобув Карюк Іван – хлопець із маленького м.Бучач. Вже вкотре він став чемпіоном України, і тепер готується підкорювати світ.

Іване, які враження від чергової перемоги,  як проходить підготовка до чемпіонату світу, і які очікування від поїздки?

В Кіровоград я їхав за перемогою. Були переживання, як і перед кожними змаганнями, проте я поставив собі ціль і ніщо не могло мене зупинити. Багато емоцій переживаєш в кожну хвилину: при поїздці, при виході, при самому штовханні, ну і , звичайно, коли оголошують результати. Всі ці емоції різні, і передати словами їх неможливо.

Тренування проходять по-різному. Взагалі тренуюсь 6-7 разів на тиждень, під час підготовки до самих змагань лише п*ять.  План роботи на даному етапі виконаний, адже я їду на світ. Хоча мені й мало вірилося у це, але дякуючи своєму тренеру, я досягнув високих результатів. Багато очікувань від поїздки, проте стараюсь не думати про це. Хочу гідно виступити на замаганнях такого рівня.

 Минулого року ти виступав у Колумбії, як все пройшло  там?

Дуже багато вражень було під час самої подорожі, все сталось неочікувано для мене.

Важко справитись з собою, адже це зовсім інший рівень. Проте  я показав достойний результат, зайнявши 18 місце з 40.

За два тижні, разом зі збірною України вирушаємо до Польщі. Не хочу нічого прогнозувати, але одне знаю точно, цього разу буде важче, адже у 2015 змагався з юнаками, тепер виступаю серед юніорів – спортсменів старших за мене і з більшим досвідом у цій сфері.

Щоб досягти таких результатів потрібно багато років тренувань та підтримки близьких. Хто завжди допомагав тобі у цьому?

Почав тренуватись я від третього класу, і відтоді мені завжди допомає тренер. Завдяки цьому, я досягнув досить високих результатів. Дуже вдячний своїм батькам. Вони завжди підтримують мене під час змагань і в період самої підготовки. Це дуже важливо для мене, як спортсмена.

Також дівчина та друзі, особливо ті, яких зустрів під час навчання. Саме вони показали мені, що можна жити трішки по-іншому – краще.

Важко виокремити когось одного, адже кожен з них вкладає частинку себе, що робить мене сильнішим з кожним днем.

Тобі вистачає часу на розваги, навчання, відпочинок чи доводиться обмежувати себе в чомусь?

Кожен спортсмен обмежує себе в чомусь , якщо він дійсно хоче добитись великих результатів. В  спортсмена є режим, якого потрібно дотримуватись, по дві треніровки в день , які теж не даються легко , бувають проблеми в університеті…

На навчання не завжди вистачає часу, адже постійно змагання та багато тренувань. Доводиться пропускати пари, і наздогнати все досить складно. Проте я навчаюсь на факультеті фізичногого виховання, і тут є люди, які розуміють та підтримують мене, особливо декан факультету.

На даний момент готуюсь до свого головного старту і думати про якийсь відпочинок я не можу, тільки після закінчення чемпіонату.

Сучасна молодь, в більшості, розважається в нічних клубах, чи не цікавить тебе такий спосіб життя, і як розважаєшся ти?

В мої інтереси не входять дискотеки, останній раз я був 3 роки тому. На даний момент я отримую задоволення від іншого. Мені вистачає піти погуляти з друзями, та з хорошим настроєм повернутися додому. Я думаю, ще буде час відвідати інші місця, але зараз спорт на першому місці.

Ти ще навчаєшся, а які плани після закінчення університету?

Важко говорити, що я буду робити після навчання та своєї кар*єри. Життя міняється, тому не будемо забігати наперед.
Зараз в мене одна мета – це олімпіада. Ну і звичайно виконати норматив МСМК (майстер спорту міжнародного класу) – одне з найбільших досягнень будь-якого спортсмена.  На даний момент я ставлю перед собою цілі і добиваюсь їх, щоб реалізувати свою мету!

Для кожного спортсмена важливі не тільки тренування та режим, а й харчування. Як харчуєшся вдома, та під час навчання? Чи важко підтримувати вагу у нормі?

Харчування в мене на дуже високому рівні і звичайно є певна дієта якої я притримуюсь. Вдома однозначно легше з цим, адже мама сама спортсменка і розуміє наскільки це важливо. Трішки важче, коли на навчанні, адже живу в гуртожитку. Тут самі розумієте.
Тримати вагу досить важко, особливо зараз, коли починається жара і дуже важко тренуватись. Але я справляюсь.

Що б ти міг порадити та побажати починаючим спортсменам?

Людям, які починають займатися спортом  насамперед раджу не ставити перед собою дуже великі цілі, а добиватись всього поступово. Бажаю закінчувати розпочате, і ніколи не здаватись, як би важко не було.

Автор допису: Віка Вонсяк, Бучач
Загрузка...Loading...