Хто святкує-хто закони приймає: на Старий Новий рік Верховна Рада України прийматиме закон про землю
Пн. 13 Липня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Хто святкує-хто закони приймає: на Старий Новий рік Верховна Рада України прийматиме закон про землю

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

14 січня Верховна Рада України, планує в другому читанні прийняти скандальний закон про продаж землі під реєстраційним номером 2178-10.

28 грудня 2019 року, на засідання членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики було враховано всі побажання та пропозиції і в законопроект внесено правки.

Що передбачає удосконалений законопроєкт?

 1. З 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення. З цього моменту право продавати земельні паї отримають всі їхні власники.
 2. Набувають право власності на земельні ділянки сільськогосподарського тільки: громадяни України; юридичні особи України (члени є лише громадяни України); територіальні громади; держава.
 3. Земельні ділянки можуть бути предметом застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками та кредитними установами на земельних торгах протягом двох років з дня набуття права власності.
 4. Іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено набувати частки у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, членство у юридичних особах (крім банків та кредитних установ), які є власниками земель сільськогосподарського призначення. Цей абзац втрачає чинність за умови та з дня схвалення на референдумі рішення.
 5. За будь-яких умов, забороняється набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення: юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які не є громадянами України; є громадяни держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом; іноземним державам; юридичними особами, де неможливо встановити бенефіціарного власника; юридичними особам зареєстрованих в офшорних зонах; фізичними та юридичними особами, які попали під санкції; юридичними особами включених Міжнародною групою з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) та особами, які належать або належали до терористичних організацій;
 6. Не допускається набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення за відплатними договорами у разі відсутності у набувача права власності документів, які підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за рахунок яких набувається таке право.
 7. Купівля-продаж земельної ділянки здійснюється з дотриманням переважного права на її придбання. Переважне право на придбання земельної ділянки може бути передано його суб’єктом іншій особі, про що такий суб’єкт має письмово повідомити власника земельної ділянки.
 8. Заставодержателем земельних ділянок сільськогосподарського призначення та прав на них (оренди, емфітевзису) можуть бути лише банки та кредитні установи.
 9. Якщо до особи переходить право власності на земельну ділянку, яка не може перебувати в її власності, ця ділянка підлягає відчуженню її власником протягом року з моменту переходу такого права. У випадках, коли відповідно до закону власник земельної ділянки зобов’язаний відчужити її протягом певного строку, і земельна ділянка не була відчужена ним протягом такого строку, така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду.
 10. Забороняється відчуження земельних часток (паїв), земельних ділянок сільськогосподарського призначення розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, крім передачі їх у спадщину;
 11. До 1 січня 2025 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділеної в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) не може бути меншою їх нормативної грошової оцінки.

 


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)