Художники намалювали 160 картин про Зарваницю
Нд. 1 Серпня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Художники намалювали 160 картин про Зарваницю

Більше двох тижнів у Зарваниці тривав перший Всеукраїнський живописний пленер «Тобі, Богородице! Зарваниця’2015».художники зарваницяЗадум про проведення пленеру виник у заслуженого журналіста України, одного з організаторів і координаторів Олега Снітовського і митця з Теребовлі Миколи Шевчука ще три роки тому, але їм не відразу вдалося втілити задумане.

– Ми хотіли, щоб художники завдяки своєму пензлю популяризували духовні святині нашого краю, – зазначив керівник пленеру Микола Шевчук.

У пленері взяли участь 20 художників, серед яких є лауреати обласних, всеукраїнських та міжнародних премій, з Тернополя, Івано-Франківська, Рівного, Луцька, Києва і Луганська. Цікаво, що у пленері брав участь і заслужений  архітектор України Михайло Нетриб’як, який свого часу розробляв проект Марійського духовного центру.

– Пленер розпочався 4 липня, – сказав Микола Шевчук. – Спочатку непокоїла спека, а потім охопили такі відчуття, що видавалося, що пензлем хтось веде, навіть духовні сни почали снитися. Кожен з художників створив кілька робіт. Дві великі картини подарували Марійському духовному центру. Сподіваємося, що вони покладуть початок музею духовного малярства у Зарваниці, про який свого часу мріяв митрополит Андрей Шептицький.художники зарваниця

Усі картини приурочені  Марійському духовному центру. Кожен художник писав їх у притаманному лише йому стилі, – кольори і розмаїття просто вражали. Першого ж дня виставки на деяких картинах уже були написи: «продано». Решта ще чекали на своїх майбутніх  власників. Ціни були на різний гаманець, найнижче – від 500 гривень.

– Виручені кошти підуть на потреби бійців, які служать у зоні АТО, – зауважив Микола Шевчук. – Кожен свідомий українець  повинен зробити свій вклад у боротьбі з ворогом.

Відвідав  і благословив пленер Глава УГКЦ блаженнійший Святослав.

оксана СМІЛЬСЬКА


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)