Компанії «Креатор-Буд» — 10! Крилаті мрії директора Ігоря Гуди
Пн. 26 Липня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Компанії «Креатор-Буд» — 10! Крилаті мрії директора Ігоря Гуди

Igor-Guda-2-copyБудівельній компанії “Креатор-Буд” — 10 років! За цей час вона виросла з невеличкого підприємства в одного з лідерів своєї галузі у Західній Україні.

Візитка

Ігор Богданович Гуда народився 3 березня 1980 р. у м. Збараж. У сім років переїхав з сім’єю до Тернополя, де закінчив гімназію №1. До 21 року професійно займався футболом, виступав за команду майстрів “Волинь” (Луцьк). 10 років тому створив будівельну компанію “Креатор-Буд”, яка під його керівництвом здобула загальне визнання і широку відомість на Тернопіллі і за межами області. Має три вищі освіти. Благодійник і меценат. Одружений. Разом з дружиною Наталею виховує двох синів.

Житлові комплекси “Арго” та “Садове місто”, будинок “Butterfly”, елітний будинок та “Парковий комплекс” на проспекті Бандери — ці ошатні, стильні будинки від “Креатор-Буду” легко впізнати в Тернополі з-поміж інших. У загальну картину забудови нашого міста вони вносять європейські нотки. Власне, високих європейських стандартів “Креатор-Буд” дотримується не тільки у зовнішньому вигляді будинків. Нині житло, збудоване колективом “Креатор-Буд” (а це, до речі, понад 500 кращих кваліфікованих спеціалістів) — це сучасні багатоповерхівки з високими теплоізоляційними характеристиками, спроектовані під індивідуальне опалення та обладнані швидкісними, безпечними й комфортними ліфтами. Важливим показником надійності підприємства є й те, що за час своєї роботи, незважаючи на кризи, колектив не “заморозив” жодного об’єкта: усі житлові будинки та інші будівельні об’єкти були збудовані та здані в експлуатацію у запланований термін. Більше того, “Креатор-Буд” зумів вийти на будівельні ринки далеко за межі Тернополя! Як це вдалося? Секретами успіху ділиться директор будівельної компанії “Креатор-Буд” Ігор Гуда.

— За 10 років “Креатор-Буд” став лідером на будівельному ринку Тернопілля і одним серед лідерів Західної України. Як за такий короткий час вам це вдалося?

— 10 років тому, коли ми починали фактично з нуля, основною метою у нас було — завжди самовдосконалюватися, тобто кожен наш наступний проект повинен був бути кращим за попередні. Крім того, ми сформували колектив однодумців-фахівців, який може виконувати складні технічні завдання та пристосовуватися до ринку. Мабуть, і криза пішла нам на користь, тому що в цей період ми були гнучкою структурою, тоді як багато будівельних компаній, які мали кредити та інші зобов’язання, не змогли впоратися з ними, тож ринок дещо звільнився. Відповідно, ми могли більше розширити свої можливості. Саме тому “Креатор-Буд” нині на тому місці, на якому є.

— Як взагалі до вас прийшла ідея зайнятися будівельним бізнесом?

— У школі я мріяв стати професійним футболістом. Так сталося, що у 21 рік через травму із професійного спорту довелося піти. Почав займатися бізнесом. Перші кроки — фарбувальна станція авто, виробництво дверей тощо, але це все було недовго. У 22 роки одружився, у 23 в мене народилася перша дитина, а коли народжуються діти, ти вже по-іншому дивишся на світ, стаєш значно відповідальнішим. Мені важко сказати, як і коли саме я відчув, що це моє, але фактично у 25 років зайнявся будівельним бізнесом. Мені було простіше ще й тому, що мої батьки — будівельники.

— У вас також будівельна освіта?

— Фахову освіту отримував уже після того, як розпочав бізнес. До того здобув юридичну освіту у Волинському державному університеті. Коли почав займатися бізнесом, довелося вникати у підприємницьку діяльність. Закінчив ТНЕУ за спеціальністю “облік та аудит”, а згодом вступив до Львівського політехнічного інституту на факультет цивільного та промислового будівництва. Ці три освіти дають можливість ширше дивитися на багато речей.

— Ще повернемось до футболу: травма була така серйозна, що не могли далі грати?

— Довелося завершити, бо справді не міг відновитися. У такому віці вже розумієш: якщо ти ставиш перед собою високу ціль, але вже її не досягнеш, то краще піти. Тобто немає мотивації, немає сенсу далі працювати. А я з самого дитинства був максималістом: або — максимум, або — нічого. Спорт — це свого роду гартування. Спортивне життя коротке, та у ньому треба встигнути проявити свій характер. Те ж проектується на бізнес.

— Який об’єкт ви збудували у Тернополі першим?

— На Лисенка, 9. Ми придбали його на аукціоні, це був рекламно-виробничий комбінат, який ми переробили і збудували житловий будинок.

— Стиль будинків від “Креатор-Буду” вирізняється на загальному фоні нашого міста довершеністю, привабливістю, архітектурою. Це ваша “фішка”?

— До архітектури ми завжди підходили відповідально, шукаємо такі архітектурні стилі, які були б неповторними у нашому місті і прикрашали його. І нині над цим працюємо. Незабаром приступимо до будівництва так званого 6-го мікрорайону площею 12 га — це у напрямку аеропорту зліва. Ми його назвали Варшавський мікрорайон, бо буде нагадувати стиль будинків у Варшаві і суттєво відрізнятиметься від тих, що є наразі у Тернополі.

— Але ж архітектурна досконалість потребує більших затрат. У той же час, як ми знаємо, ціни на житло від “Креатор-Буду” не вищі, ніж у інших. Чим ви керуєтеся?

— Треба дивитися у перспективу. Будувати просто і легко  — це не для нас, бо завтра прийдуть інші, які запропонують щось цікавіше і можуть потіснити нас. Тобто, треба дивитися в перспективу. Нехай це буде дорожче, але це бонус у майбутнє. Не треба підходити до цього питання корисливо: менше вкласти і більше заробити. Звичайно, заробляти гроші потрібно, бо інакше нема змісту працювати, але водночас не можна забувати, що будівельник, як художник, — залишає за собою слід навіки. І хочеться зробити так, щоб той наш “слід” прикрашав наше місто, вносив свої архітектурні нотки, свій стиль.

— Сьогодні відбувається тотальне зубожіння народу, зменшується кількість населення, а в той же час, зокрема, в Тернополі, дуже багато будується… Чи не станеться так, що ця будівельна піраміда зупиниться або навіть обвалиться?

— Якщо будується — це добре, адже розвивається держава. Будівництво — основний локомотив, що тягне за собою державу. Чому нині так багато будується? Пояснення просте. У Західній Україні дуже багато заробітчан. Найперше, що вони хочуть купити, — житло для своєї родини. Щоб придбати житло за кордоном, їм грошей не вистачає, а тут, удома, ціни у валюті суттєво зменшилися. Нині за 15 тисяч євро уже можна придбати однокімнатну квартиру. Раніше квадратний метр житла у Тернополі коштував 800 і навіть тисячу доларів, нині — в середньому 400, тобто ціна впала удвічі і навіть більше. Тому нині ця галузь розвивається, але не за рахунок держави,  а за рахунок заробітчан. Крім того, у нас дуже багато застарілого радянського житлового фонду, який має першим рухнути, як мені здається. У Тернополі це передусім цілі мікрорайони панельних будинків, термін експлуатації яких 50-60 років, і він уже на завершенні. А там сьогодні живуть тисячі людей, які хочуть продати своє житло і купити нове.

— А що з тими будинками буде далі?

— Гадаю, держава буде мати серйозну проблему. Нині про це не говорять, бо у нас ні про що не говорять, аж поки щось не станеться. Очевидно, недалекий той час, коли доведеться запроваджувати якусь спеціальну програму і переселяти людей.

“Я з самого дитинства був максималістом: або — максимум, або — нічого”

— Минуло лише 10 років, а “Креатор-Буду” стало вже тісно в межах Тернополя…

— Так. По-перше, ми розуміємо, що потрібно підтримувати баланс усіх будівельних компаній на ринку, а по-друге, нам завжди хотілося розвиватися далі, будувати в інших областях та країнах, і ми це вже робимо. Два роки тому ми вийшли на Львів, де розпочали будівництво об’єкта “Квіти Львова”. Його унікальність у тому, що нині це перший такий великий об’єкт у Львові — з власною інфраструктурою, соціальними об’єктами, зонами відпочинку… Досі таких комплексів там не будували. Розпочинаємо будівництво також у Києві, де у нас два житлові проекти, і у столиці Польщі — Варшаві, де працюємо, як підрядники, на будівництві житла.

“Нам завжди хотілося розвиватися далі, будувати в інших областях та країнах, і ми це вже робимо”

— Ви казали, що завжди ставите перед собою високі цілі, багато з яких уже, власне, досягли. А чи є у вас заповітна мрія?

— Звичайно, така мрія є, але на те вона і мрія, що розголошувати публічно про неї не хочеться. Мрія, мета обов’язково повинні бути.

У мене є мета, що стосується будівництва, є — що стосується родини, сім’ї. Скажімо, разом з дружиною Наталею добре виховувати своїх синів — 13-річного Владислава і 11-річного Андрія. Прагну їм дати від себе максимум. Найголовніше — освіту і духовність, адже без духовності все інше нічого не варте. Не вірю, що батьки можуть зробити щасливими дітей, давши їм гроші, статки. Це все минуще, діти мають йти своїм шляхом, а батьки повинні їх спрямувати.

Словом, мрії мають бути, і мріяти завжди треба багато, бо без мрії — як без крил. А чим більша мрія — тим цікавіше жити і досягати її.  Але не слід забувати, що мрії збуваються за умови, якщо вони покладені на повсякденну рутинну роботу.

В основі діяльності — благодійність та відповідальність

“Креатор-Буд” — соціально відповідальна компанія, яка бере участь у низці благодійних проектів. У 2014 р.  компанія «Креатор-Буд» започаткувала соціальний проект «Діти сонця», реконструювала і виконала ремонтні роботи у дитячому будинку для дітей із синдромом Дауна. 

У тому ж році спільно з міською радою Тернополя компанія презентувала проект будівництва пам’ятника Незалежності України на центральному майдані обласного центру. Протягом останніх п’яти років компанія фінансово підтримує  проекти, спрямовані на підтримку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, надає цільову матеріальну допомогу онкохворим. Уже чотири місяці лікарі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру обстежують пацієнтів у новому ендоскопічному кабінеті  устаткування для якого на суму 1 млн. грн. в грудні минулого року з ініціативи директора Ігоря Гуди закупила тернопільська будівельна компанія “Креатор-Буд”. У цьому році “Креатор-Буд” виділив також кошти на придбання ліків для  малозабезпечених категорій  пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Активною у плані співпраці є фінансова підтримка “Креатор-Будом” громадських та молодіжних організацій міста і області. Численні мистецькі фестивалі, спортивні заходи, соціальні проекти Тернополя є невід’ємною частиною життя підприємства. У 2012-ому році  компанія «Креатор-Буд» розпочала роботу над проектом «Зелене Тернопілля». У рамках проекту працівники компанії щороку висаджуюсь у Тернополі молоді саджанці платанів, ялин, туй та інших рідкісних порід дерев.

Упродовж останніх п’яти років “Креатор-Буд” співпрацює з регіональним відділенням Державного фонду сприяння молодіжному будівництву. Ця співпраця передбачає  пільгове довготермінове кредитування молодих сімей на будівництво (реконструкцію) та придбання житла за рахунок статутного капіталу “Держмолодьжитло”.

Джерело: НОВА Тернопільська газета


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)