Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені
Чт. 29 Жовтня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Конституційним Судом України прийнято рішення від 28 серпня 2020 року у справі за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України „Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів“.

В своєму рішенні Конституційний Суд України зазначив, що згідно зі статтею 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України; в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень; не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 242527282940475152555657585960616263 Конституції України.

Конституційний Суд України наголосив, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом – актом, ухваленим Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні. Встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить статтям 13, 681964 Конституції України.

До слова, надзвичайний чи воєнний стан в Україні або в окремих її місцевостях вводиться Указом Президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України.

В даний час, а ні воєнного, а ні надзвичайно стану у відповідності до Конституції України та Законів України «Про правовий режим надзвичайного стану» та «Про правовий режим воєнного стану» в Україні НЕ ВВЕДЕНО.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)