Корупція у найближчому оточенні президента нищить здатність держави протидіяти зовнішній агресії, - Наливайченко
Чт. 26 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Валентин Наливайченко

Корупція у найближчому оточенні президента нищить здатність держави протидіяти зовнішній агресії, – Наливайченко

Валентин Наливайченко
Валентин Наливайченко

Рух “Справедливість” вимагає від влади реальної боротьби з корупцією. Про це заявив лідер руху Валентин Наливайченко в інтерв’ю Realist. 

Він відзначив, що ні у президента, ні в парламенті зараз немає політичної волі покарати корумпованих суддів, депутатів, прокурорів, розслідувати офшорну корупцію та довести справи до вироків. 

«Ми показали докази корупції у владі – 100% членів антикорупційного комітету Верховної Ради підтримали наші докази, направили до Генеральної прокуратури вимоги провести розслідування. Якою була реакція влади? Жодної», – сказав він, додавши, що саме тому рух “Справедливість” перейшов до серйозніших політичних методів боротьби і вийшов на акції протесту. 

 «Ми, виходячи 15 листопада, вимагали притягнення до відповідальності та покарання корупціонерів у владі. Виходили не заради картинки і не за гроші… Вимагаємо не політичних результатів, а конкретних покарань і повернення грошей у бюджет», – наголосив він.

Наливайченко зауважив, що корупція у владі, в найближчому оточенні президента, нищить здатність держави протидіяти зовнішній агресії.

«Реальна історія: одна платіжка одного лише Кононенка (депутат від БПП – Ред.) в один день в один офшор становить $200 тис. Перекладаємо мовою обороноздатності: $200 тис. — це 20 сучасних сухих санітарних модулів за НАТОвськими зразками, виготовлених на українських підприємствах Дніпропетровської або Запорізької областей», – сказав він, додавши, що такі модулі вже 2,5 роки потрібні на передовій.

Наливайченко також заявив, що через тиждень «Справедливість» має намір провести ще одну акцію протесту з вимогою відставки глави Нацбанку Валерії Гонтаревої.

«Прийдемо вже вимагати від президента подання до Верховної Ради про зняття Гонтаревої з посади голови Нацбанку. Крім того, застерігаємо, щоб вона не втекла за кордон, а щоб одразу НАБУ розслідувало провадження і щодо неї, і щодо її поплічників. А викрадені ними гроші – повернути Україні», – заявив він.

Наливайченко пропонує розширити повноваження НАБУ

Лідер руху “Справедливість”, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко вважає, що усі важелі боротьби з корупцією необхідно зосередити у Національному антикорупційному бюро України. Про це він заявив в інтерв’ю Realist’у. 

«У мене величезне питання: що й досі робить в СБУ підрозділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю? В мене є й відповідь. Два роки тому ці депутати позбавили СБУ повноважень органу по боротьбі з корупцією. Це означає, що функцій вже давно немає, а підрозділ існує. Це — розпорошення сил, засобів і коштів на користь корупціонерів», – зазначив Наливайченко.

Він переконаний, що необхідно «зосередити в НАБУ всю боротьбу з корупцією у владі».

Екс-голова СБУ назвав три складові, які необхідні для того, щоб НАБУ стало ефективним. По-перше, має бути створений Антикорупційний суд.

По-друге, НАБУ мають бути передані всі бази даних щодо корупції високопосадовців з СБУ, МВС, Генпрокуратури, Держприкордонслужби, Державної фіскальної служби, Держфінмоніторингу та ін.

«По-третє, НАБУ повинно отримати право здійснювати невідомі іншим керівникам правоохоронних органів оперативно-розшукові заходи, включаючи зняття інформації з телекомунікаційних мереж, стеження за корупціонерами, затребування документів. Головне, щоб про таку роботу НАБУ не знав жоден покровитель того чи іншого високопосадовця-корупціонера. І тоді не розвалюватимуться справи в тому ж Антикорупційному суді, відповідальність за створення якого лежить на фракціях «БПП» та «Народного фронту», – переконаний Наливайченко.

Читайте також: Тільки уявлять: тернопільські студенти сплели 3000 квадратних метрів маскувальної сітки

Він відзначив, що у держави немає грошей на створення десяти центрів боротьби з корупцією та зняття інформації.  На його думку, вже існуючий департамент оперативно-технічних заходів в СБУ має бути виокремлено в єдиний незалежний технічний центр, який має бути підконтрольний парламенту, фінансуватися з держбюджету та виконувати технічні завдання виключно за рішенням судів.

«Це вирішує три питання: економія бюджету, незалежність, а також запобігання витоку інформації. Далі НАБУ отримує дозвіл суду на прослуховування — несіть цей дозвіл до незалежного технічного центру. СБУ чи Нацполіція отримали такий дозвіл — теж до цього центру», – сказав Наливайченко.

На його переконання, в СБУ має залишитися боротьба з тероризмом та контррозвідка, Антитерористичний центр має стати бойовим підрозділом. «Уявну боротьбу з корупцією в СБУ та інших органах припинити, а всі повноваження і справи передати до НАБУ», – вважає лідер руху “Справедливість”.