«Купи мені любов» Олени Герасименко
Ср. 1 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

«Купи мені любов» Олени Герасименко

Тернопільська телеведуча Олена Герасименко стала письменницею.

12166192_1040294182703152_1420082866_nНещодавно вийшла її перша книжка «Купи мені любов». Це збірка новел, у якій авторка переконує, що кожен може впізнати себе і дізнатися, чи таки справді любов можна купити. Про творчі плани, перші успіхи і нову книжку Олена розповіла в інтерв’ю «НОВІЙ…»

– Олено, за останній час у вас кардинально змінилося життя. Ви пішли із Тернопільського обласного телебачення, де пропрацювали 15 років, у світ вийшла ваша книжка, ви стали ведучою програми «Без цензури» на телеканалі ІНТБ… Що стало поштовхом?

– Поштовхом – одноманітність, щодня – один і той же графік, буденність, з якою я вирішила посперечатися, і, мабуть, якась внутрішня сила, що штовхала мене до змін. Просто якогось дня все набридло, почала шукати себе іншу. Шкодую, що не зробила цього кроку раніше. Раніше я не могла собі дозволити бути настільки відвертою, говорити правду, не роздумуючи, бо працювала в державній установі. Тому можу собі дозволити бути собою і почуваюся вільною та щасливою.  Я сама керую своїм часом, а не він мною (усміхається).

– Не було страшно показувати свою творчість, не боялася, що будуть критикувати?

– Критика буде мене гартувати. Я розумію, що усім подобатися не можу, так, як  і моя книжка, тому готова почути негативні висловлювання на мою адресу. Від цього ставатиму сильніша і буду вчитися писати краще.

– «Купи мені любов» – доволі пікантна та інтригуюча назва. Звідки ідея?

– Спершу книжка мала називатися «Асорті», адже всі новели не поєднані однією лінією, але в процесі роботи я її відкинула. Згодом запропонувала видавцю дві назви – «Любов власним коштом» і «Купи мені любов». Перший він відразу «зарубав», сказав, що попахує проституцією, і зупинилися на назві «Купи мені любов».

12096034_589778934493454_995029588208531723_n1– Чи має книга вікові обмеження?

 – Це не казка для дітей і не казка для дорослих. Скільки людей будуть брати цю книжку до рук, стільки буде різноманітних думок і вражень. Думаю, що нема такої людини, яка скаже, що у неї достатньо любові. Кожному хоч краплинки любові бракує – чи  стосунках, чи в роботі, чи в сім’ї. Усім, хто хоче огорнути себе краплинкою любові, буде до смаку така книжка.  «Купи мені любов» – про те, скільки може вартувати те, що не купується. Мабуть, у цій назві заштрихований таємний зміст, чи справді можна купити любов?.. У книжці понад 80 новел. У ній і вигадані, і реальні персонажі. Коли бачиш портрет перед очима, то краще пишеться. Одначе наше  місто – маленьке, провінційне, то хотілося б попросити не ототожнювати моїх героїв з реальними людьми. Деякі новели – автобіографічні, але хотілося, щоб читач не сплутав їх з пікантними, які до мене жодного стосунку не мають. Загалом, сідаючи за книгу, я хотіла написати її від третьої особи все про Неї. І в процесі роботи захотілося одну новелу написати про Нього, але однією не обійшлося, тут є і Він, і Вона… Жанр короткий і метафоричний, я сподіваюся, що читач знайде щось для себе поміж рядків. Останнє речення  кожної новели мало би до чогось спонукати, штовхати на роздуми.

– Що спонукало до написання книжки?

– Перша спроба пера у мене була ще в шкільні роки. Пригадую, тоді написала оповідання про любов у темно фіолетовому зошиті. Шкода, що не знаю де він тепер. А якось настав такий період, коли стало занадто комфортно: робота-дім-робота. Захотілося змінити себе, пізнати, чи зможу я проявити себе в інших сферах, зробити щось корисне.

– Чи не хотілося кинути журналістику і писати книги?

–  Коли я звільнялася з ТТБ, думала, що «зав’язую» з журналістикою назовсім, захотілося відпочити.  Книжка вже йшла до друку. Думала, видам її, проведу презентацію. Однак так склалося, що в п’ятницю я написала заяву на звільнення, а у вівторок мені зробили пропозицію, від якої  було важко відмовитися. Так я стала ведучою програми «Без цензури» на телеканалі ІНТБ.

– «Купи мені любов» презентуватимеш і в інших містах?

 – Саме над цим і роздумую, де і  в яких містах захоче та зможе оселитися  моя книжка.  Хочу донести свою любов до якомога більшої читацької аудиторії.

Наразі моя книжка поїхала «мандрувати» за кордон, поки що без перекладу, але до українців, які спраглі за рідним словом. 

– Може зявилася нова мрія?

– На даний час працюю над двома книжками. Окрім того, намагаюся багато читати, розвиватися, змінювати стереотипи, ставати кращою для інших.  Люблю мандрівки, спорт і свій дім. Люблю писати і втілювати свої проекти в життя. На це у мене тепер більше часу. Люблю, коли у мене вірять – це надихає. Тепер є час на роздуми і мрії, адже мрія –  поступ до власного зростання. Хочу встигнути багато, бо час  гортає сторінки з шаленою швидкістю.

Оксана СМІЛЬСЬКА


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)