Лікарі виявили нове ускладнення після коронавірусу
Пт. 3 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Лікарі виявили нове ускладнення після коронавірусу

Джерело: cursorinfo.co.il

Перехворівші на коронавірус скаржаться на появу герпесу.

Незважаючи на те, що Covid-19 є розпіраторною інфекцією, його наслідки можуть зачіпати будь-який орган. Статистика показує, що 50% людей, які хворіли на коронавірус, схильні до появи ускладнень, а серед них — герпес.

Так стверджує доктор медичних наук Андрій Волянський.

Герпес – вірусна патологія, при якій на шкірі та слизових оболонках утворюються висипання у вигляді бульбашок. Вони з’являються групами та досягають у діаметрі 2-3 сантиметрів.

Стан після хвороби лікарі називають постковидним і може стати причиною не тільки вірус герпесу, а й провокувати хронічну втому, тривалу лихоманку, порушення сну, уваги, а також втрату смаку та нюху. Особливо тяжкі наслідки вірус несе для тих, хто перехворів у тяжкій формі – від запалення серцевого м’яза, аритмії, до порушення печінки та відмови нирок.

У світовій практиці поки що немає чіткого пояснення цього явища. Гіпотеза, розроблена в лабораторії реабілітації та імунології Інституту Іллі Мечникова, яку я очолюю, полягає в тому, що це активація вірусу герпесу, який постійно присутній в організмі людини

Лікар акцентує увагу на тому, що коронавірус може активувати не тільки один вид герпесу, а й кілька. Незважаючи на те, що сімейство герпесу налічує близько 100 видів, 8 із них є вірусами людини. Дивно те, що деякі люди можуть прожити все життя, не відчуваючи наслідків. У той час як інші мають проблеми зі здоров’ям, які неможливо діагностувати правильно.


Джерело: cursorinfo.co.il
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)