Мафія в законі, або Хто подбає про безпеку пасажирів автобусного маршруту Тернопіль-Скоморохи з його трагічною історією?
Пн. 28 Вересня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Мафія в законі, або Хто подбає про безпеку пасажирів автобусного маршруту Тернопіль-Скоморохи з його трагічною історією?

Нині, в умовах економічної і воєнної кризи, людей поставили практично на грань виживання.

мафыяЗахмарні тарифи на комунальні послуги, високі ціни на речі першої необхідності, низькі зарплати, малий і середній бізнес ледь кінці з кінцями зводять, а тим, хто намагається ще щось робити, якось крутитися, перекривають кисень і позбавляють останнього заробітку. Досить того, що життя і так немає, то через корумповану бюрократичну систему люди змушені шукати справедливості в судах. Заручником цієї системи став і 52-річний тернопільський підприємець Володимир Янковський, який уже близько двох років намагається відстояти своє право на здійснення пасажирських перевезень за автобусним маршрутом Тернопіль – Скоморохи.

Переможця конкурсу «не виявили»

Маршрут Тернопіль – Скоморохи запам’ятався через жахливу трагедію у лютому 2009-го. Тоді поблизу села Прошова «пазик», що виконував рейс за згаданим маршрутом, на залізничному переїзді зіткнувся з локомотивом дизель-потяга, що рухався із Тернополя до ст. Іване-Пусте. Внаслідок зіткнення загинули більше шести осіб, 15 із травмами різного ступеня тяжкості потрапили до лікарні. Перевізника позбавили ліцензії, а маршрут винесли на конкурс, переможцем якого стало автотранспортне підприємство ПрАТ «Збаразьке АТП», яке й здійснювало перевезення до липня 2014 року.

– Коли в липні 2014-го термін дії угоди між цим підприємством і Тернопільською РДА закінчився, я подав документи на участь у конкурсі, – починає розповідь Володимир Тадейович. – Крім мене, участь у конкурсі брало також підприємство ПрАТ «Збаразьке АТП». Однак конкурсний комітет на чолі з тодішнім заступником голови Тернопільської РДА Богданом Лихим не визнав переможця, чим грубо порушив чинне законодавство. Щоб отримати правову оцінку, ми звернулися до суду. У вересні 2014-го Тернопільський окружний адміністративний суд скасував рішення конкурсного комітету Тернопільської РДА, визнавши його протиправним, й зобов’язав визнати переможця з претендентів, які брали участь у конкурсі. Проте Тернопільська райдержадміністрація не поспішала виконувати рішення суду й подала заяву до Львівського адміністративного апеляційного суду, щоб отримати роз’яснення. Суд визнав рішення Тернопільського окружного адміністративного суду цілком зрозумілим і таким, що відповідає чинному законодавству, а Тернопільська РДА займається так званим правовим нігілізмом, тобто перекручує чинне законодавство на свій лад, прикриваючи протиправні дії тим, що, мовляв, робить усе на благо громади.

За словами Володимира Тадейовича, судове рішення не виконувалося тривалий час. За даним фактом у 2014 році порушили кримінальне провадження, але донині навіть не допитали всіх членів конкурсного комітету. «Невже так важко було за стільки часу з’ясувати, чому члени конкурсного комітету не опиралися на чинне законодавство й прийняли незаконне рішення?!» – дивується підприємець. Через постійні скарги й заяви Володимира Тадейовича у всі інстанції наприкінці вересня 2015 року в Тернопільській ОДА зібрали навіть комісію з представників різних відділів і служб і зобов’язали конкурсний комітет Тернопільської райдержадміністрації виконати судове рішення. Нарешті 1 жовтня 2015 року переможцем конкурсу на автобусному маршруті Тернопіль – Скоморохи було визнано ПрАТ «Збаразьке АТП».

«Для посадовців закон неписаний…»

– Оскільки ПрАТ «Збаразьке АТП» відмовилося від укладання угоди, то її уклали зі мною, – продовжує розповідь Володимир Тадейович. – Проте я знову зіткнувся з несправедливістю, бо угоду уклали лише на рік, а згідно із постановою КМУ №1081, угоду мали би укласти на термін від трьох до п’яти років. Таке рішення мотивували тим, що мої автобуси відповідають основним вимогам, але не відповідають додатковим, тобто, у мене немає транспортного засобу, пристосованого для перевезення людей з обмеженими можливостями. І хоча я зобов’язався придбати такий транспортний засіб, конкурсний комітет цього до уваги не взяв.
Згідно з укладеною угодою, через півтора року після оголошення конкурсу, 6 січня цього року, Володимир Тадейович виїхав на маршрут. Два тижні все було добре, а 21 січня Тернопільська РДА, переслідуючи мету протидії його законній господарській діяльності, на маршрут поставила ще одного перевізника – Мирослава Бабчука, який, не маючи навіть ліцензії, у незаконний (злочинний) спосіб зайнявся також перевезенням пасажирів за даним маршрутом.

– Автобус перевізника Бабчука курсує за тим же маршрутом, але відправляється на кілька хвилин раніше, – пояснює Володимир Тадейович, – відтак на зупинках забирає усіх моїх пасажирів. Я знову звернувся із заявами до районної та обласної адміністрацій, до обласної прокуратури та ГУНП у Тернопільській області. Проведеною перевіркою було встановлено, що пасажирські перевезення, що їх здійснює Мирослав Бабчук, є незаконними. За документами, завіреними обласною ДАІ, він має перевозити робітників з агрофірми «Медобори», тобто завозити їх на роботу і забирати звідти, а це – два рейси за день. Він же робить шість рейсів і ще й збирає з людей гроші. Крім того, перевізник їздить під чужим паспортом маршруту і без ліцензії на даний вид діяльності. На відміну від перевізника Бабчука, мій транспортний засіб, згідно із перевіркою обласної ДАІ, відповідає усім вимогам і безпечний для перевезення пасажирів за даним маршрутом. Цей маршрут – єдине джерело мого заробітку, а чиновники Тернопільської РДА мене його позбавляють… Дійшло до того, що 30 січня цього року група молодиків напідпитку заблокувала рух автобуса у селі Смолянка. Поводячись агресивно, вони вирвали двері автобуса з боку водія і завдали йому тілесних ушкоджень. Блокування автобуса тривало три години. Ми викликали поліцію, за фактом хуліганства було порушено кримінальне провадження, проте результатів слідства немає й досі…

Щоб не було підстав для розірвання угоди про перевезення пасажирів, Володимир Тадейович змушений здійснювати ці штучно утворені збиткові рейси, однак довго така ситуація тривати не може. Мабуть, на це й розраховують у Тернопільській РДА.
– Вони хочуть змусити мене розірвати угоду, – бідкається підприємець, – адже ці рейси збиткові і не приносять прибутку. На мене тиснуть і морально, й матеріально. Голова конкурсного комітету ще перед конкурсом натякнув мені, що закони у нас не діють і всі рішення приймає громада, а громада – це районна влада і сільський голова Скоморохів, вони й вирішують, незважаючи на закон, кому можна дозволити заробляти…

Замість P.S. Згідно із Законом «Про засоби масової інформації» дану публікацію надсилаємо на реагування до Тернопільської місцевої прокуратури, ГУНП у Тернопільській області та Тернопільської ОДА. Сподіваємося, відповіді будуть оперативними й конкретними і вже найближчим часом ми повідомимо громадськість про припинення правового свавілля, що його дозволяють собі у Тернопільській РДА та певні особи.

Наталя БЕРЕЗОВИЧ,  НОВА Тернопільська газета

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)