Медики зафіксували вірус грипу А у тернополян
Чт. 1 Жовтня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Медики зафіксували вірус грипу А у тернополян

фото з мережі інтернетРезультати моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ у Тернопільській області свідчать, що епідемічна ситуація ускладнилась. За останні 7 днів серед населення області склала 353,1 випадок на 100 тисяч населення, що становить 75,8% до розрахункового показника визначення початку епідемії.

За останній тиждень (48) кількість захворілих зросла у порівнянні з попереднім тижнем на 36,8% (3751 випадок проти 2743), в порівнянні з аналогічним тижнем минулого року – на 44%. Питома вага дітей до 18 років серед хворих склала 63,1% (2367 ос.), школярів – 62,9% від усіх захворілих дітей (1489 ос.). Госпіталізовано за звітний тиждень 204 осіб, із них 152 дітей (74,5%), повідомили в обласному лабораторному центрі.

Показник захворюваності перевищив епідпоріг у Борщівському районі. Показник захворюваності наближається до епідпорогових значень у Заліщицькому та Лановецькому районах.

Лабораторно підтверджено в області циркуляцію вірусів грипу А: за останній тиждень у 3 хворих виявлено РНК вірусу грипу А.

Читайте також: Чому 15-річна дівчина закінчила життя самогубством

За даними лікара-епідеміолога С.В. Маціпура, епідситуація із захворюваності на грип та ГРВІ в області набирає ознак неблагополучної (в одному районі перевищений епідпоріг). Основним заходом специфічної профілактики грипу є вакцинація.

На жаль, з початку епідсезону щеплено лише 140 осіб через відсутність в достатній кількості вакцини в аптечній мережі.

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)