Медзаклади Тернополя зекономили майже півмільйона гривень
Сб. 29 Лютого 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Медзаклади Тернополя зекономили майже півмільйона гривень

грошіДо недавнього часу в Україні працювала нормативно-правова та інституційна база, що регулювала «паперові» процедури державних закупівель. 

Однак, як свідчить практика, формальна відповідність українського законодавства не гарантувала прозорих, ефективних і справедливих процедур закупівель, а також не сприяла вирішенню найголовнішої проблеми у сфері державних закупівель – викоріненню системної корупції. У зв’язку з цим нашою державою був взятий курс на реформування державних закупівель шляхом запровадження  електронних торгів за системою «Prozorro».

Повний перехід на електронний формат державних закупівель затверджено Законом України від 25.12.2015 року № 922-VIII «Про публічні закупівлі». Закон набрав чинності 19.02.2016 року, а уже з 01.08.2016 року розповсюдився на всіх замовників. Таким чином, з останньої дати всі надпорогові закупівлі (до 200 тис. грн. на рік для товарів та 1,5 млн грн. для робіт) здійснюються через електронну систему закупівель.

Лікувально-профілактичні заклади міста Тернополя з кінця 2016 також проводять закупівлю товарів робіт та послуг в електронній системі «Prozorro», що значною мірою дозволило забезпечити прозорість, відкритість та економію використання коштів. Завдяки публічності проведення процесу електронних закупівель також збільшилась конкуренція, а відповідно, з’явилась можливість придбати товари, роботи чи послуги за значно нижчою ціною, що дозволило зекономити бюджетні кошти.

 Так, лише за 5 місяців 2017 року міським медичним закладам через 104 проведені електронні процедури закупівель на загальну суму 14048,1 тис.грн. вдалось зекономити 924,6 тис.грн. Процедури, в основному, стосувались закупівлі медикаментів та продуктів харчування, а зекономлені кошти будуть направлені на покриття першочергових витрат по утриманню закладу, на придбання необхідних медичних препаратів, оновлення матеріально-технічної бази та інші витрати. 
Загрузка...Loading...