Мер Тернополя привітав поетесу сучасності із ювілеєм
Сб. 30 Травня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Мер Тернополя привітав поетесу сучасності із ювілеєм

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Сьогодні святкує свій 90-річний ювілей геніальна жінка, українська письменниця, поетеса-шістдесятниця, лауреатка Шевченківської премії і Премії Антоновичів, приклад для українців, сильна і незламна духом – Ліна Костенко.

 У вітальному слові мер міста зазначив: “Своєю боротьбою, творчістю, вмінням захищати власну думку, співучастю і небажанням стояти осторонь, відсутністю остраху перед критикою як радянської, так і сучасної влади, письменниця по праву заслужила титул – Сумління Української нації.

Юрій Андрухович, сучасний письменник, найвлучніше охарактеризував внесок Ліни Костенко у розбудову незалежної України: «Саме вона привчила не дуже сміливих людей до того, що слова «незалежність», «гідність» і «свобода» існують у мові не просто так».

Але і сучасна влада не уникла критики. Коли їй хотіли вручити їй звання Героя України, та вона відмовилася. А фраза «Політичної біжутерії не ношу» стала мало не афоризмом.

Ліна Костенко з простими людьми, а не на сцені, стояла на Майдані під час Революції Гідності,  неодноразово виїжджала в зону АТО підтримувати бійців добровольчих батальйонів, Нацгвардії, Збройних сил України.

У той період вона написала пророчий вірш:

І жах, і кров, і смерть, і відчай,

І клекіт хижої орди,

Маленький сірий чоловічок

Накоїв чорної біди.

Це звір огидної породи,

Лох-Несс холодної Неви.

Куди ж ви дивитесь, народи?!

Сьогодні ми, а завтра – ви.

У наш складний час, як ніколи є актуальними слова пані Ліни:

 «Коли в людини є народ, тоді вона уже людина».

Це дороговказ для українців, як діяти у складні часи: Залишатися Людиною, бути Народом. Тоді ми разом поборемо всі труднощі.

Від себе особисто та Тернопільської громади вітаю Ліну Костенко з Днем народження!

З роси і води Вам, Ліно Василівно, – на многії і благії літа!” 


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!


Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)