Мешканці ряду сіл Кременецького району обурені
Чт. 5 Серпня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

А мешканці Кременецького району — проти територіальної реформи

Мешканці ряду сіл Кременецького району обурені тим, що їх змушують “добровільно” об’єднатися.
Без жодних обговорень сільські ради мають об’єднатися згідно з методикою, затвердженою КМУ та розробленою на її основі Тернопільською ОДА.

Добровільне об’єднання — лише на словах, бо влада займається відвертим шантажем, обіцяючи повернути на місця податок з ПДФО після об’єднання або примусово об’єднати села у 2016 році. Поспілкуватися на предмет територіальної реформи громада села Лідихів запросила народного депутата України Михайла Головка.

Народний депутат України Михайло Головко
Народний депутат України Михайло Головко

— Лідихів — далеко не єдине село, стурбоване новою реформою. Ми проводимо зустрічі в різних районах і скрізь аналогічні проблеми: село хочуть знищити і для цього застосовують усі методи, — каже Михайло Головко. — Тарифний геноцид уряду Яценюка — яскравий приклад того, що людей хочуть залишити без копійки і загнати в борги для того, щоб без спротиву забрати і продати українську землю. Чомусь усі забули, що Майдан стояв за ліквідацію адміністрацій, але, як бачимо, адміністрації залишаються, а натомість ліквідовують місцеве самоврядування. Головним аргументом прихильників реформи є начебто економічна недоцільність існування сільських рад. Звичайно, багато сіл не в змозі себе фінансувати, але тоді потрібно надавати більше повноважень і залишати значну частину податків на місцях. Якщо виходити з того, що є економічно неефективні села, то ми дійдемо до абсурду, адже в нас сама держава економічно неефективна, і тому Яценюк бігає по світу з простягнутою рукою…
Як зазначив депутат, ВО “Свобода” — за проведення адмінреформи, але не в такому вигляді, адже необхідно забезпечити місцеве самоврядування повноваженнями для прийняття рішень та коштами на виконання цих повноважень.
— Україна нагадує діря-
вий мішок — скільки не сип, а нічого не залишається, — зауважує Михайло Головко. — По-перше, нам необхідно перекрити офшори, щоб кошти не тікали з країни. По-друге, націоналізувати вкрадені у держави підприємства. По-третє, значну частину податків залишати на місцях, щоб села мали можливість ними розпоряджатися, а не чекати подачки зверху. “Свободівці” уже давно зареєстрували відповідні законопроекти та постанови, залишається лише позитивно за них проголосувати, але коаліція відмовляється ставити їх на порядок денний. Аналогічно “Народний фронт” та “Самопоміч” блокують розгляд законопроекту про збільшення закупівельної ціни на молоко. У нас ціни виросли на все, і лише закупівельна ціна на молоко не змінилася. Такими кроками селам не залишають шансу на виживання. Об’єднувати громади потрібно, але це мають бути функціональні громади, а не колгоспи по 15-20 сіл, де вся вигода від об’єднання дістанеться лише центру. ВО “Свобода” підтримає будь-яке об’єднання громад, якщо це об’єднання добровільне, а не під тиском та шантажем з боку адміністрації.
Присутні на зібранні висловили підтримку ідеї щодо створення у районі кількох територіальних громад. Адміністрація ж планує весь Кременецький район об’єднати в дві громади з центрами у Кременці та Почаєві. Зрозуміло, що прилеглим до Кременця чи Почаєва селам вигідно і зручно об’єднатися, але немає жодної зручності для сіл, які за 20-30 км.
Ідею про створення на Кременеччині кількох територіальних громад під час зустрічі зі “свободівцем” Михайлом Головком підтримали також мешканці села Крижі.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)