Мирослав Осадца: «Міцне коріння – здорове дерево»
Пн. 6 Квітня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Мирослав Осадца: «Міцне коріння – здорове дерево»

Наближаються місцеві вибори — найвідповідальніша пора для кожного свідомого українця. В умовах війни й адміністративно-територіальної реформи з передачі повноважень центральних органів влади місцевим органам самоврядування архіважливо для нас, виборців, не помилитися. Тому вирішив поділитися своїм баченням щодо вибору.

OsadcaБагато кандидатів на посаду міського голови, всі гарно обіцяють, а що далі? Дивимося на дорогу рекламу, якою завалене все місто (краще б віддали гроші на АТО) і думаєш: куди ти, чоловіче, прешся? Знаю, яка це посада складна і відповідальна, оскільки сам був депутатом міської ради першого демократичного скликання.

Не буду лукавити, бо ходжу до церкви, і скажу прямо: я підтримую і прошу всіх голосувати за нині діючого міського голову  Сергія Надала, який навіть не здогадується, чому я,  один з перших рухівців, підтримую саме його. Відповім  усім тернополянам. Разом із дідусем Сергія Надала по лінії матері Степаном Николаїшиним, скарбником крайової організації Народного Руху, я працював в одному кабінеті, на другому поверсі, по вул. Сагайдачного, 10 — там у приміщенні обласної організації Спілки письменників України була тоді крайова управа Руху. Пан Степан був великим патріотом і дуже порядною людиною. То були непрості часи, щоб налагодити бухгалтерію у незареєстрованій антикомуністичній громадській організації.  Підпільно на комбайновому заводі я замовив печатку Руху (про це знають всі старі рухівці) і передав її тодішньому голові управи Руху Андрію Зарудному. Степан Николаїшин  приніс бухгалтерські бланки, прихідні, розхідні ордери, тобто саме дідусь Сергія Надала  організовував облік і контроль грошей, які жертвували люди. Пригадую, перша листівка із забороненим у той час Гімном “Ще не вмерла Україна” була підпільно виготовлена в друкарні у Великих Бірках і коштувала 50 радянських рублів. Пан Степан тоді здивувався, “чому так дорого”, а я пояснив: така ціна, бо тираж 30 тисяч. “Ну, якщо  тридцять тисяч, то заплачу”, — сказав він.

Кришталево чистим був світлої пам`яті Степан Николаїшин. І сьогодні тішить, що його внук гідно керує нашим Тернополем. Не буду перелічувати всього доброго, що він зробив для нашого міста і для людей — про це говорять самі його справи. За час перебування на посаді міського голови Сергій Надал довів, як в народі кажуть: “Міцне коріння – здорове дерево”.

 

Мирослав Осадца,

голова управи Руху 1993 – 1999 рр.,

помічник-консультант Героя України

В’ячеслава Чорновола  у 1994 – 1998 рр.
Загрузка...Loading...